Veda

Allegheny County Issues Stay-At-Home Public Health Advisory – CBS Pittsburgh

PITTSBURGH (KDKA) – Zdravotné oddelenie okresu Allegheny zavádza odporúčanie týkajúce sa pobytu doma, podľa ktorého by ľudia mali opustiť svoje domovy iba kvôli práci, škole a základným činnostiam v období prudkého nárastu výskytu koronavírusov.

Vedúci predstavitelia okresu Allegheny usporiadali v stredu týždenný brífing koronavírusov, keď oblasť Pittsburghu naďalej sleduje, čo výkonný riaditeľ kraja Rich Fitzgerald označil za „alarmujúce čísla“.

SLEDOVAŤ: Úradníci kraja poskytujú informácie o koronavírusoch

Riaditeľka odboru zdravotníctva Dr. Debra Bogen oznámila odporúčanie, ktoré je účinné okamžite, a uviedla, že nárast prípadov je „veľmi znepokojujúci“.

“Za posledných pár týždňov som požiadal ľudí, aby dodržiavali pravidlá, obmedzovali zhromaždenia a večierky, zostali doma okrem nevyhnutných vecí a nosili masky,” uviedla doktorka Debra Bogenová.

“Pýtam sa a dnes vám hovorím, že to sú veci, ktoré musíme urobiť všetci, aby sme znížili mieru šírenia a udržali našu komunitu v bezpečí.” Dnes vydávam odporúčanie pre pobyt v domácnosti a „zastavujem spoločenské stretnutia“ v oblasti verejného zdravia. “

KLIKNITE TU: ČÍTAŤ CELÉ PORADENSTVO

Nejde o vynútený príkaz zostať doma, ale skôr o jasné odporúčania týkajúce sa pobytu doma a zastavenia spoločenských stretnutí.

Hovorí, že ľudia môžu opustiť svoje domovy iba kvôli práci, škole a základným činnostiam, ako je lekárska starostlivosť alebo nakupovanie.

Ľudia by tiež nemali mať doma hostí. Žiada ľudí, aby zrušili svoje tradičné zhromaždenia vďakyvzdania, na ktorých sa zúčastňujú členovia iných domácností.

SLEDOVAŤ: Royce Jones z KDKA má viac

Prichádza ako Allegheny vytvoril ďalší jednodňový rekord so 620 novými prípadmi koronavírusu za posledných 24 hodín. V stredu boli COVID-19 pripísané ďalšie dve úmrtia.

Doktor Bogen uviedol, že tento nárast prípadov ohrozuje naše zdravotné systémy, pretože je hospitalizovaných viac ľudí. Zvýšenie počtu úmrtí sa podľa nej tiež vedie o niekoľko týždňov za nárastom počtu prípadov.

READ  NASA vie, čo spôsobilo prvé vypnutie motora svojej mesačnej rakety 1SLS počas veľkých testov

Povedala, že tento prudký nárast prípadov nie je spôsobený zvýšeným testovaním a že miera percentuálnej pozitivity sa stále zvyšuje.

Fitzgerald uviedol, že počty prípadov sa stupňujú z dôvodu mimoškolskej práce a mimoškolskej činnosti. S vakcínou, ktorá by mohla trvať mesiace, hovorí, že teraz nie je čas nechať našu stráž.

“Môžeme to urobiť,” povedal. “Viem, že to dokážeme.”

SÚVISIACE PRÍBEHY:

Vyzval tiež ľudí, aby sa maskovali, pričom masku nazval „vlasteneckou“.

Uprostred opätovného vzplanutia koronavírusu, ministerka zdravotníctva Pensylvánie, doktorka Rachel Levine posilnil mandát masky a vydal testovací príkaz pre cestujúcich mimo štátu utorok.

SLEDOVAŤ: Ranná aktualizácia KDKA Lindsay Ward vo váš deň Pittsburgh

Celosvetovo sa teraz vyžaduje, aby ste masky nosili doma aj vonku, ak nie ste doma.

Každý, kto navštívi iný štát, je povinný podstúpiť negatívny test COVID-19 do 72 hodín od vstupu do Pensylvánie. Ak nemôžu alebo sa rozhodnú, že nedostanú test, alebo stále čakajú na výsledky, musia dostať karanténu do 14 dní. To isté platí pre Pennsylvančanov navštevujúcich iné štáty a vracajúcich sa domov.

Poradenstvo týkajúce sa pobytu v Allegheny County je v platnosti po dobu 30 dní alebo dovtedy, kým doktor Bogen nerozhodne, že je vhodné ho zmeniť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close