Technológie

Alpina predstavuje limitovanú edíciu B5 GT s výkonom 634 k

Všetky Alpiny sú veľmi špeciálne autá, už prehliadané autá, no najlepší status majú modely z limitovanej edície. Autá ako B3 GT3 a B4 verzia 99 Skutočne jedno z najlepších rýchlych áut BMW v poslednej pamäti. Je tu teda väčšia nádej, B5 GT. (Veľmi týždeň Pre BMW TouringsZdá sa.)

GT, ktoré Bövenzepenz z Buchlowa opísal ako „vrchol BMW radu 5 v Albine“, má za cieľ „spojiť rafinovaný, jedinečný vzhľad s najvýkonnejším a najvýkonnejším hnacím ústrojenstvom v histórii spoločnosti. Za týmto účelom od 4,4-litrového twin-turbo V8 Štandard B5 Dostane vylepšenia nasávania, ECU a mierne zvýšenie výkonu pre 634 koní a 627 lb ft. To je veľa a pôsobivo o jeden konský výkon menej BMW M5 CSJe to doteraz najvýkonnejšie BMW Plug in XM prichádza. BMW umožňuje Alpine urobiť veľa, hoci nikdy nedovolí výkonnejší rad 5 ako M. Avšak s časom z 0-62 mph iba 3,4 sekundy (3,6 pre Touring), maximálnou rýchlosťou cez 200 mph na oboch modeloch a novým stredným tlmičom pre „hrdlivý zvuk osemvalca“ sa pravdepodobne nikto nebude sťažovať.

Vzhľadom na to, aká dobrá je B5 v štandarde, nie je žiadnym šokom zistiť, že aktualizácie GT sú relatívne malé. K dispozícii je nová predná prepážka na spevnenie prednej časti pre lepšiu spätnú väzbu riadenia; Zadná svetlá výška je pomerne nízka (Alpina neuvádza presne o koľko), čo znižuje ťažisko pre „optimálnu podporu nakláňania zadnej nápravy“. Brzdy Brembo merajú vpredu 395 mm a vzadu 398 mm, aj keď je to známe zo štandardnej B5. Hovorí sa, že disky sú ľahšie s „vysoko tepelne odolnými“ podložkami, ktoré by sa mali hodiť, ak niekto vytiahne z vonkajšieho pruhu diaľnice. Alebo M40, ako je inak známe.

READ  Prvý dopyt po Indii v Indii klesá za 15 rokov, Energy News, Thunder Energy World

Označenie GT je ďalším znakom kolies Alpina Classic, tu sú 20-palcové 20 lúčové disky, lakované Maran Volciano a nápis „B5 GT“. Spolu s tradičnou Albina Blue a Albina Green existuje niekoľko úžasných farebných možností. Kupujúcim budú ponúkané farby Arctic Race Blue, Petrol Mica, British Racing Green, Chalk, Imola Red a Daytona Violet. Súprava Alpina Deco je dostupná aj vo farbách Marron Volciano exkluzívne pre GT a Blue Matte alebo Green Matte.

Interiér sa veľmi nezmenil, keďže B5 sa modernizuje len veľmi ťažko. Podobne ako exteriér, aj paleta dostupných farieb je širšia než kedykoľvek predtým; Nech už si vyberiete akékoľvek čalúnenie, na opierkach hlavy je vyšitý nápis „B5 GT“ – uhádli ste – Marron Volciano s bielym obrysom. Stará Alpina má špeciálne podlahové koberčeky a niekoľko odznakov označujúcich nejakú extra výbavu na B5, vrátane vyhrievaných kolies a stereo Harman Kardon.

Alpina potvrdila, že vyrobí len 250 kusov B5 GT rozdelených na limuzínu a cestovné modely, hoci štandardné rozdelenie nebolo oznámené. Prinajmenšom vzhľadom na preferenciu vozňov Alpina môže byť prekvapením, že je štvordverový taký populárny. Najmä Touring je za nemecké ceny len o 3 000 EUR viac, za 148 500 EUR – alebo 130 000 £. Možno nie toľko, ako majú ľudia radi M3 Tourings. Dodávky začnú v júli.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close