Altmayer zhromaždil v Heilbrone, aby získal titul Necker

Heilbron, 14. máj 2022

Obľúbené doma Daniel Altmeier Získal titul ôsmeho ročníka Krk. Prvý skončil ôsmy na ocenenej 90 280 EUR ATP Challenger Tour v Halebrane. Andrzej Martin V sobotňajšom finále dvojhry zdolali Slovensko 3:6, 6:1, 6:4.

Pred ďalším slnečným dňom v juhozápadnom Jermaine a preplnenými tribúnami v tenisovom klube Dropenci prerušil Altmeyer pomalý začiatok zápasu. Svetové číslo. 66 našiel svoj rytmus v druhom sete, ale nedokázal dostať toto tempo na rozhodujúcu úroveň. S Alt Mayerom podporovaným asi 850 divákmi na centrálnom kurte, vrátane jeho trénera Francisca Euniceho a jeho matky Galiny, sa cesty Martina rozišli, až kým o hodinu a 53 minút opäť neukázal svoju schopnosť vrátiť sa, aby si zabezpečil víťazstvo.

Altmeyer zdvihnutím svojej štvrtej trofeje ATP Challenger, prvým a tretím víťazstvom v sezóne na nemeckej pôde minulý rok v Braunschweigu a Lutensheide, získal 12 250 EUR a 100 bodov do hodnotenia ATP. Dvadsaťtriročný rodák z Kembenu sa prvýkrát dostane do top 60, v pondelok vyvrcholí v novej kariére a stane sa novým hráčom Nemecka číslo 2.

„Dnes to bola určite tvrdá práca“ Povedal Altmaier Tenisový zájazd Doc. „Je to bojovník a finále je vždy ťažké, pretože obaja hráči sú sebavedomí po víťazných štyroch zápasoch v rade. Niektoré veci a nálada môžu byť dnes dôležité.“

„Víťazstvo doma pre mňa znamená veľa. V posledných štyroch zápasoch v Nemecku mám dobrú bilanciu 17-1. Hrať tu je dobrý pocit a začínam sa cítiť pohodlne. Teším sa na mnoho ďalších podujatí doma na turné ATP.

Altmaier chcel tento týždeň hrať na NECKARCUPe, namiesto súťaženia na turnaji ATP Masters 1000 v Ríme, aby sa zapojil do celého rozsahu antukového vyvrcholenia, ktoré sa bude konať v Roland-Carros. Už teraz však oznámil, že to bude jeho posledný challengerový zápas. Podľa jeho trénera Younisa je už Altmeyer pripravený na veľké zápasy.

„Myslím si, že na turné ATP existuje šanca na poškodenie každý týždeň,“ povedal. Povedal Altmeyer. „Toto je skvelá etapa. Budem hrať s Leonom po French Open a švihu na celom dvorci. Toto je moja prvá príležitosť. Toto je skvelá príležitosť, ideme do toho, ale budeme na tom ďalej pracovať.“

V kategórii dvojíc sa do vedenia dostali Periantos / Reyes-Varela

predchádzajúci deň, Nicholas Periantos Kolumbia a Mexiko Miguel Angel Reyes-Varela Vyhral titul vo štvorhre. Vo finále medzi dvoma nenasadenými tímami porazili All-Holandskú alianciu Jelly Cells A Bart Stevens 7-5, 6-3. Stretnutie trvalo hodinu a 25 minút.

„Bol to náročný deň a bolo dôležité zachovať pokoj, pretože na oboch stranách boli dva vzostupy a pády.“ Povedal Reyes-Varela, ktorý bol popravený Twiner Lap v Match Point. „Mám šťastie, že sa mi v tejto chvíli podarilo získať túto loptu, je perfektné ju trafiť. Išiel som do toho, stalo sa. Som šťastný, je to plus, ale najdôležitejšie je, že sme tu vyhrali.“

Periandos a Reyes-Varela získali tretí tímový titul po víťazstvách nad San Luis Potosi a Aguascalientes na mexickej pôde. Odmeny si rozdelili na 5 250 a získali 100 bodov do rebríčka ATP vo štvorhre.