šport

Altmayer zhromaždil v Heilbrone, aby získal titul Necker

Heilbron, 14. máj 2022

Obľúbené doma Daniel Altmeier Získal titul ôsmeho ročníka Krk. Prvý skončil ôsmy na ocenenej 90 280 EUR ATP Challenger Tour v Halebrane. Andrzej Martin V sobotňajšom finále dvojhry zdolali Slovensko 3:6, 6:1, 6:4.

Pred ďalším slnečným dňom v juhozápadnom Jermaine a preplnenými tribúnami v tenisovom klube Dropenci prerušil Altmeyer pomalý začiatok zápasu. Svetové číslo. 66 našiel svoj rytmus v druhom sete, ale nedokázal dostať toto tempo na rozhodujúcu úroveň. S Alt Mayerom podporovaným asi 850 divákmi na centrálnom kurte, vrátane jeho trénera Francisca Euniceho a jeho matky Galiny, sa cesty Martina rozišli, až kým o hodinu a 53 minút opäť neukázal svoju schopnosť vrátiť sa, aby si zabezpečil víťazstvo.

Altmeyer zdvihnutím svojej štvrtej trofeje ATP Challenger, prvým a tretím víťazstvom v sezóne na nemeckej pôde minulý rok v Braunschweigu a Lutensheide, získal 12 250 EUR a 100 bodov do hodnotenia ATP. Dvadsaťtriročný rodák z Kembenu sa prvýkrát dostane do top 60, v pondelok vyvrcholí v novej kariére a stane sa novým hráčom Nemecka číslo 2.

„Dnes to bola určite tvrdá práca“ Povedal Altmaier Tenisový zájazd Doc. „Je to bojovník a finále je vždy ťažké, pretože obaja hráči sú sebavedomí po víťazných štyroch zápasoch v rade. Niektoré veci a nálada môžu byť dnes dôležité.“

„Víťazstvo doma pre mňa znamená veľa. V posledných štyroch zápasoch v Nemecku mám dobrú bilanciu 17-1. Hrať tu je dobrý pocit a začínam sa cítiť pohodlne. Teším sa na mnoho ďalších podujatí doma na turné ATP.

Altmaier chcel tento týždeň hrať na NECKARCUPe, namiesto súťaženia na turnaji ATP Masters 1000 v Ríme, aby sa zapojil do celého rozsahu antukového vyvrcholenia, ktoré sa bude konať v Roland-Carros. Už teraz však oznámil, že to bude jeho posledný challengerový zápas. Podľa jeho trénera Younisa je už Altmeyer pripravený na veľké zápasy.

READ  Liga majstrov: Bayern Mníchov remizoval s Atleticom Madrid

„Myslím si, že na turné ATP existuje šanca na poškodenie každý týždeň,“ povedal. Povedal Altmeyer. „Toto je skvelá etapa. Budem hrať s Leonom po French Open a švihu na celom dvorci. Toto je moja prvá príležitosť. Toto je skvelá príležitosť, ideme do toho, ale budeme na tom ďalej pracovať.“

V kategórii dvojíc sa do vedenia dostali Periantos / Reyes-Varela

predchádzajúci deň, Nicholas Periantos Kolumbia a Mexiko Miguel Angel Reyes-Varela Vyhral titul vo štvorhre. Vo finále medzi dvoma nenasadenými tímami porazili All-Holandskú alianciu Jelly Cells A Bart Stevens 7-5, 6-3. Stretnutie trvalo hodinu a 25 minút.

„Bol to náročný deň a bolo dôležité zachovať pokoj, pretože na oboch stranách boli dva vzostupy a pády.“ Povedal Reyes-Varela, ktorý bol popravený Twiner Lap v Match Point. „Mám šťastie, že sa mi v tejto chvíli podarilo získať túto loptu, je perfektné ju trafiť. Išiel som do toho, stalo sa. Som šťastný, je to plus, ale najdôležitejšie je, že sme tu vyhrali.“

Periandos a Reyes-Varela získali tretí tímový titul po víťazstvách nad San Luis Potosi a Aguascalientes na mexickej pôde. Odmeny si rozdelili na 5 250 a získali 100 bodov do rebríčka ATP vo štvorhre.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close