šport

Američania majú v Paríži vzácny úspech

Pretože sa dnes koná tretie kolo French Open, budú na programe štyria muži z USA – najväčší tím z krajiny, aký v Paríži za posledných 25 rokov doposiaľ zašiel.

„Je lepšie poraziť nás všetkých a ísť domov,“ povedala Stevie Johnson, členka kvarteta, ktorá tento týždeň vyhrala päť setov. „Samozrejme.“

Ostatní americkí muži stále v žrebovaní: 31. semeno John Isner, 32. Reilly Opelka a Marcos Crohn.

Osem žien v krajine postúpi do tretieho kola – vrátane Sereny Williamsovej a Daniela Collinsa, ktoré sú dnes proti sebe – ale vzhľadom na finále, ktoré v posledných rokoch vyhrali Williamsová a ďalšie Američanky, zhromažďuje všetky grandslamové tituly, ešte menej dôležité než deviaty Rolandský kríž v roku 2003.

Druhá finalistka Australian Open, Jennifer Bradyová, zvíťazila vo štvrtok, keď usporiadala celoamerické stretnutie proti 17-ročnej Coco Kaufovej. „Veľa z nás zostáva na strane žien a veľa z nás na strane mužov.“

Musíte sa vrátiť do roku 1996, aby ste v treťom kole našli týchto veľa amerických mužov; Vtedy sa tam dostal poltucet.

Od roku 2001, keď to urobili Andre Agassi a Michael Russell, nebol vo štvrtom kole majstra Clay-Court viac ako jeden Američan.

V tomto okamihu môžu byť štyria ľudia, ale nebude to ľahké.

Pozrite sa na nepriateľov: 23-ročný Opelka z Floridy, Daniel Medvedev 2. Rus; Isner (36), ktorý žije v Dallase, čelí Grékovi Stephenovi vs. Citibasovi; 31-ročný Johnson z Kalifornie ide proti 12. španielskemu Pablovi Carrenovi Pustovi; A Giron, 27, z Kalifornie, nahrádza 22. čilského Christiana Karina.

„Kedykoľvek vyhrá Američan:‚ Je to dobrý deň, vieš? „

V tomto prípade sú všetci v rovnakej štvrtine žrebovania, takže ak dnes všetci vyhrajú, v nedeľu ich čaká dvojica: Isner vs. Johnson a Opelka vs. Giron.

READ  WC Snooker 2020: semifinále výsledky (piatok, 14. augusta)

Ich úspech tento týždeň vytvoril dátový bod, ktorý je žiaduci pre štatistiky, ktoré často požadujú:

Žiadny Američan nezískal grandslamový titul vo dvojhre od Andy Roddicka na US 2003 US Open.

10. mája sa prvýkrát v takmer polstoročí žiaden z amerických mužov v top 30 ATP nenachádzal v počítačovom tenisovom rebríčku.

Johnson, ktorý v USC získal dva tituly NCAA, uviedol: „Chcú nám povedať, čo sme neurobili. S americkým tenisom nie je problém.“

Prvých 30 faktoidov je v skutočnosti trochu svojvoľných a zavádzajúcich.

„Je to obrat,“ povedal Isner. „Je to určite dobrý titul a dal ľuďom dobrú spätnú väzbu na americký tenis mužov. Ale … vrátime sa tam.“

Za prvé, Taylor Fritz – ktorý opustil kurt na invalidnom vozíku kvôli bolestiam pravého kolena po štvrtkovej prehre s druhým kolom French Open – bol tlačený z 30. na 31. toho týždňa. (Pri vstupe na French Open bol 33., Isner 34. a Opelka 35.).

Pre iného, ​​pretože tenis sa vrátil z obdobia epidémie, chce zostať doma so svojou rodinou – má dve deti – namiesto toho, aby šiel napríklad na Australian Open a na jeho predchádzajúce podujatia začiatkom tejto sezóny.

„Chcem premýšľať o tom, či sa turné zastavilo, hrám plný stôl, budem v najlepšej dvadsiatke,“ povedal Isner, „pretože o tomto viem už dlho.“

Asistent súdu, ktorý nosí masku proti vírusu koróny, Andrej Martin zo Slovenska, keď sa Reilly Obelka vracia do Spojených štátov v pondelok 31. mája 2021, druhý deň tenisového turnaja French Open v Roland Cros v prvom kole, 2021 . (AP Photo / Cri)

Steve Johnson z USA sleduje loptu, keď sa v pondelok 31. mája 2021 vracia k americkému hráčovi Francisovi Diafo počas prvého kola druhého dňa tenisového turnaja French Open v parížskom Roland Cros.  (AP Photo / Christophe Ena)

Steve Johnson z USA sleduje loptu, keď sa v pondelok 31. mája 2021 vracia k americkému hráčovi Francisovi Diafo počas prvého kola druhého dňa tenisového turnaja French Open v parížskom Roland Cros. (AP Photo / Christophe Ena)

V utorok 1. júna 2021 oslávila Jennifer Bradyová z USA jednobodové víťazstvo nad Lotyškou Anastasijou Sevastovovou v tretí deň tenisového turnaja French Open v parížskom Roland Cros.  (AP Photo / Christophe Ena)

V utorok 1. júna 2021 oslávila Jennifer Bradyová z USA jednobodové víťazstvo nad Lotyškou Anastasijou Sevastovovou v tretí deň tenisového turnaja French Open v parížskom Roland Cros. (AP Photo / Christoph Ena)

Vo štvrtok 20. júna 2021, v 5. deň tenisového turnaja French Open v parížskom Roland Cros, oslavuje Cocoa Kauf po zisku bodu proti Číňanke Kyung Wang.  (AP Photo / Christophe Ena)

Vo štvrtok 20. júna 2021, v 5. deň tenisového turnaja French Open v parížskom Roland Cros, oslavuje Cocoa Kauf po zisku bodu proti Číňanke Kyung Wang. (AP Photo / Christophe Ena)

Americká Serena Williamsová z USA sa vracia do rumunskej Mihely Busarnes v stredu 2. júna 2021 v druhom kole štvrtého dňa tenisového turnaja French Open v Roland Cros vo francúzskom Paríži.  (AP Photo / Thibault Camus)

Americká Serena Williamsová z USA sa vracia do rumunskej Mihely Busarnes v stredu 2. júna 2021 v druhom kole štvrtého dňa tenisového turnaja French Open v Roland Cros vo francúzskom Paríži. (AP Photo / Thibault Camus)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close