Ekonomika

Americká križiacka výprava proti chudobe našla vo Vatikáne spojenectvo s pápežom Františkom

Rím – Jeden z popredných amerických bojovníkov proti chudobe na národných politických konferenciách a v americkom hlavnom meste vzal tento týždeň vo Vatikáne nový základ, aby vytvoril „morálne hnutie za morálku“. „

Ale Rev. William Barber II, protestantský minister a Vedúci kampane pre chudobných, Vatikánska podlahová plocha Casina Pio IV„Dom Pápežskej akadémie vied a jeho história boli objavené od Galilea Galileiho, poloha nie je dôležitá.

„Jedna vec, ktorú pápež chápe, je, že to nie je moc Vatikánu, ale sila morálnej výzvy mobilizovať svet a obzvlášť chudobných a morálnych a náboženských vodcov?“ Povedal to NCR 5. októbra.

Účasť Barbera na konferencii o zmierňovaní chudoby, ktorá sa konala 3. – 3. októbra, sa zhodovala s výročím encyklopédie pápeža Františka 2020. Všetci bratiaVyzývalo k väčšej sociálnej súdržnosti a ostro kritizovalo prefíkanú ekonomiku.

Barber vo Vatikáne zopakoval pápežove slová zo svojho listu s encyklopédiou.

„Súhlasíme so Svätým otcom.“ Všetci bratia Takzvané trhové hodnoty ťažia zo života ľudí a ohrozujú prírodný svet. “ povedal Vo svojom príhovore. „Jednoducho povedané, nevieme, ako by veci mali byť také, aké sú.“

Pokiaľ ide o ekonomickú spravodlivosť, vodca 1,3 miliardy katolíkov sveta a učeníci Kristovho ministra majú rovnaké posolstvo.

Františkove texty a listy majú súvislú tému „Všetko je prepojené.“. „Pre Barbera používa podobný vzorec.“ „Prepojené nespravodlivosti“ Diskutovať na tému „Organizačná chudoba; rasizmus; Deštrukcia životného prostredia, zdravotná starostlivosť a odmietanie bývania; Vojnová ekonomika a skreslený morálny príbeh náboženského nacionalizmu“.

Rovnako ako pápež, Barber, ktorý zmenil svetské a medzináboženské spojenectvá na svoj pápežský podpis, verí, že morálni a náboženskí vodcovia musia spoločne konať rýchlo a rozhodne.

„Hnutie za koniec a odstránenie otroctva, Hnutie ranej práce v USA a na celom svete, aj keď zvrhlo rasizmus a náročný kolonializmus v Afrike, je hlboké, transformačné morálne hnutie, ktoré nikde inde nenájdete. stred, “povedal v rozhovore.

READ  Ruské SUV Coupé od Renaultu skutočne prichádza do Európy. Naprieč Kóreou

„Nemôžeme takto pokračovať,“ pokračoval v opisovaní stavu svetovej ekonomiky. „Nikdy nemôžeš mať viac ako desatinu sveta postavenú na chrbte ostatných.“

Holič ho má Limit figúr Pomáha v tomto prípade: Viac ako 1 miliarda ľudí žije v extrémnej chudobe, z toho 140 miliónov je v USA. Ďalších 8 miliónov ľudí sa počas epidémie COVID-19 dostalo do chudoby, pričom viac ako 80% úľavy na COVID smerovalo do spoločností a miliardári zarobili takmer 2 bilióny dolárov.

„Toto je morálny vír k smrti,“ povedal pre NCR. „Je to morálne neospravedlniteľné, protiústavné a ekonomicky šialené.“

Ďalej uviedol, že vatikánska konferencia nezmazala slová o súčasnej kríze. S blahoslavenstvami povedal, že slová proroka Izaiáša sú „významné“ v ich činoch: „Beda tým, ktorí uzákonia zlo a zbavia chudobných ich práv a urobia zo ženy a detí svoju korisť“.

„Inými slovami, zasievame si vlastné ničenie,“ povedal Barber. „Súčasťou úlohy cirkvi je poskytnúť východisko.“

Počas svojho prejavu vo Vatikáne Barber konkrétne pozval politických vodcov, ktorí používajú náboženstvo na vyvolanie sympatií ľudu a nacionalistov, naposledy kritizoval pápeža Františka, keď v septembri navštívil Maďarsko a Slovensko.

„Náboženský nacionalizmus dnes predstavuje existenčnú hrozbu pre chudobných ľudí, pretože poskytuje teologickú a duchovnú ochranu politickému programu, ktorý zaobchádza s korporáciami ako s ľuďmi a ľuďmi.“ Barber to povedal Vatikánu. „Aby sme vytvorili morálne hnutie pre morálnu ekonomiku, musíme stáť uprostred rozdielneho a prorockého svedectva náboženských vodcov a postaviť sa proti politickému násiliu, ktoré náboženskí nacionalisti uznávajú.“

„Svätý mučeník“ na otázku o týchto obavách citoval slová iného katolíka, svätého Oscara Romera, ako „všetko, čo ničí dôstojnosť ľudstva, je škodlivé pre Boha“.

„Kedykoľvek sa náboženstvo používa v službách vecí, ktoré ničia samotnú štruktúru ľudstva, je to skutočne forma teologickej zvrátenosti,“ povedal. „A sektárstvo je najhoršie.“

READ  Slovenský parlament schválil rozpočet na rok 2022 so schodkom 5,5 miliardy eur.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close