Americká mužská hokejová reprezentácia vystúpila z olympijského štvrťfinále a v dramatickom rozstrele podľahla Slovensku

Americká mužská hokejová reprezentácia vypadla v stredu po vypadnutí v rozstrele so Slovenskom vo štvrťfinále na OH v Pekingu.

S konečným skóre 3:2 postúpilo Slovensko do semifinále, kde si zmeria sily s víťazom zápasu s Kanadou a Švédskom.

Spojené štáty americké odštartovali proti Slovákom solídne, keď ich v úvodnej fáze úvodného setu zdolali 5:0. Ale po polovici obdobia slovenské cítenie Juraj Slafkovský Na prelomenie ľadu strelil piaty gól svojho zápasu.

17-ročný mladík zostal v štrbine úplne nechránený a laserom prestrelil amerického brankára. Jeleň Strauss Poskytnúť svojmu tímu skorú výhodu. Slafkovský je síce najmladším hráčom súťaže, no už teraz je vychádzajúcou hviezdou.

Američania napokon odpovedali vlastným gólom, keď do konca prvej tretiny zostávalo už len 45 sekúnd. Nick Abruzzi S Vinovou pomocou získal svoju prvú značku zápasu Kenny Agostino, Steven Camper A Beniers sa ponáhľa.

Hoci sa v závere úvodných 20 minút hry zmenilo jasné tempo, stred poľa nebol pre Američanov optimálny. Slovensko ich v druhom frame zdolalo 13:6 a vytvorilo si niekoľko kvalitných príležitostí na skórovanie. Deer však všetky svoje šance dokázal vytiahnuť zo siete. Greenwich v štáte Connecticut zastavil 24 z 36 striel vypálených jeho smerom.

Slováci mali síce jasnú prevahu v rozdelení striel cez stred poľa, Sam Hendz Svoj prvý gól v zápase dokázal streliť tesne pred stredom zápasu a dostal tak Spojené štáty americké do vedenia 2:1. Bol to posledný gól, ktorý Američania strelili na hrách v roku 2022.

Spojené štáty americké postúpili do štvrťfinále s perfektnou bilanciou 3:0 v skupinovej fáze a proti Slovákom odštartovali solídne, keď ich hneď v úvodnej strofe zdolali 5:0. Ale po polovici obdobia slovenské cítenie Juraj Slafkovský Na prelomenie ľadu strelil piaty gól svojho zápasu.

READ  Predpoveď Gruzínska vs Arménsko, kurzy, tipy, ako sa pozerať

17-ročný mladík zostal v štrbine úplne nechránený a laserom prestrelil amerického brankára. Jeleň Strauss Poskytnúť svojmu tímu skorú výhodu.

Američania napokon odpovedali vlastným gólom, keď do konca prvej tretiny zostávalo už len 45 sekúnd. Nick Abruzzi S Vinovou pomocou získal svoju prvú značku zápasu Kenny Agostino, Steven Camper A Mattie Benears v zhone.

Hoci sa v závere úvodných 20 minút hry zmenilo jasné tempo, stred poľa nebol pre Američanov optimálny.

Slovenka, ktorá mala pod kontrolou len 43,7 sekundy, sa posunula vpred Marek Hirwick Vyrovnal hru a trafil do prázdnej brány svojho tímu, aby sa v závere posilnil.

Hoci si USA aj Slovensko vytvorili viacero kvalitných príležitostí na skórovanie, ani jeden tím nedokázal skórovať v rušnej 10-minútovej prestávke 3 na 3.

V rozstrele bolo ťažké dávať góly, ale keď sa dolár napokon dostal do siete, vypadol z hokejky Slovenska. Peter Sehlaric.

Slovensko Goldtender Patrik Riffer V rozstrele nepadol ani jeden gól a všetkých päť pokusov Američanov bolo zastavených. Rifle dokončil svah s 33 zásahmi na 35 amerických rán.

Spojené štáty americké nepostúpili do semifinále hier v Soči od roku 2014. Tam prehrali 1:0 s Kanadou, ktorá získala zlatú medailu.

READ  Barlow, Petrovsky a Gowre si užívajú veľké noci vo Windsore

Tím USA sa predtým dostal do semifinále v rokoch 2010 a 2002, pričom obe zlaté medaily prehral s Kanadou.

Slovensko sa v žiadnom prípade nepovažovalo za postupujúce do semifinále mužského turnaja, ihrisko sa však výrazne vyrovnalo, keďže sa na olympiáde nezúčastňovali hráči z NHL a amatérski hráči mali nadmerné zastúpenie.

Slovensko odohrá semifinálový zápas vo štvrtok večer o 23:10 ET.