Hlavné správy

Americké úrady varovali pred cestovaním a oslavami vďakyvzdania

Počet infikovaných sa po takýchto sviatočných oslavách výrazne zvýšil.

26. novembra 2020 o 6:46 TASR

WASHINGTON. Americkí predstavitelia v stredu opäť vyzvali obyvateľov USA, aby vo štvrtok (26. novembra) na Deň vďakyvzdania obmedzili cestovanie a zostali doma.

Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) povedala Američanom, aby počas dovolenky zostali doma a oslavovali ju iba s ľuďmi žijúcimi v jednej domácnosti, informovala stanica BBC.

Po oslavách sa zvýšil počet prípadov

Minulý týždeň CDC odporučilo obyvateľom krajiny, aby počas tejto dovolenky a nasledujúcich dní necestovali.

Súvisiaci článok Vojna na lyžiach. Rakúsko chce centrá otvoriť, susedia sú proti Čítať

„CDC odporúča necestovať počas Dňa vďakyvzdania,“ uviedol Henry Walke, lekár CDC zodpovedný za priebežné zvládanie reakcie na pandémiu. “Toto nie je príkaz. Je to dôrazné odporúčanie,” dodal.

Walke tiež poznamenal, že počet ohnísk prudko vzrástol po takýchto víkendových oslavách spojených s prázdninami – v máji počas Pamätného dňa a v septembri počas Sviatku práce.

Milión nových infekcií počas týždňa

USA zaznamenali milión nových prípadov za menej ako týždeň môj koronavírus SARS-CoV-2, uvádza agentúra Reuters. Niekoľko ťažko postihnutých oblastí v USA v posledných dňoch sprísnilo pandemické opatrenia a okres El Paso v Texase zaviedol nočný zákaz vychádzania.

Celkový počet prípadov v krajine od začiatku pandémie presiahol 12,5 milióna a na COVID-19 zomrelo viac ako 260 000 ľudí. USA sú krajinou najviac postihnutou počtom ľudí infikovaných pandémiou.

Vďaka za úrodu a prežitie

deň vďakyvzdania je spomienkou na Američanov na udalosti z roku 1621, keď osadníci a miestni indiáni v americkom Plymouthe ďakovali za ich úrodu a prežitie.

Tento sviatok sa slávil a slávil v rôznych termínoch, zatiaľ čo prezident George Washington vyhlásil Národný deň vďakyvzdania v roku 1789. Jeho návrh vyvolal zmiešané reakcie, ktoré nie sú všade akceptované.

READ  Pri útoku zahynulo päť civilistov, informujú USA o uzavretí veľvyslanectva

Až keď Abraham Lincoln v roku 1863 inicioval tradíciu slávenia Dňa vďakyvzdania pravidelne v novembri.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close