Hlavné správy

Americké voľby: Obyvatelia Texasu odovzdali viac ako deväť miliónov hlasovacích lístkov

Do piatkového rána odovzdalo hlasy v prezidentských voľbách v druhom najväčšom štáte USA viac ako deväť miliónov ľudí, čo predstihlo 8 969 226 hlasov odovzdaných voličmi vopred v roku 2016 počas volebného dňa. Skutočnosť, že počet doterajších hlasovacích lístkov v štáte presiahol celkový počet hlasov v posledných prezidentských voľbách, vzhľadom na skutočnosť, že do predčasného hlasovania zostáva ešte niekoľko hodín a milióny ľudí sa rozhodli voliť včas , poukazuje na možnú zmenu volebného obvodu.

Pre demokratov by bola každá zmena pravdepodobne pozitívna. Demokratická strana nevyhrala v Texase žiadne štátne voľby od roku 1994. Súčasný prezident Donald Trump zvíťazil v prezidentských voľbách v roku 2016 v Texase o Hillary Clintonovej o uspokojivých deväť percentuálnych bodov, i keď to bol najmenší rozdiel od roku 1996, keď zvíťazil republikánsky kandidát Bob Dole. . nad demokratickým prezidentom Billom Clintonom o päť percentuálnych bodov.

Prezidentské voľby v USA sú naplánované na 3. novembra. Voliči rozhodnú, či súčasný prezident Donald Trump zostane v Bielom dome ďalšie štyri roky. Trumpovým vyzývateľom je demokratický kandidát Joe Biden, ktorý bol viceprezidentom za prezidenta Baracka Obamu. Trump je 45. americkým prezidentom.

READ  Politická kríza na Slovensku, ktorú spustil Sputnik V, sa prehlbuje

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close