najnovšie správy

Americkí predstavitelia diskutovali o prvej jadrovej skúške za posledné desaťročia

Rusko a Čína odmietli vyhlásenia amerických orgánov týkajúce sa ich jadrových skúšok.

Vládni predstavitelia USA minulý týždeň diskutovali o tom, či by Spojené štáty mali vykonať svoj prvý jadrový test od roku 1992, čo by bolo potenciálnym varovaním pre Rusko a Čínu. The Washington Post informoval v piatok miestneho času.

Táto téma sa objavila na stretnutí predstaviteľov národných bezpečnostných agentúr po tom, čo vláda USA tvrdila, že Rusko a Čína vykonávajú malé jadrové testy, uviedol denník s odkazom na zdroj vyššej vlády. úroveň a dvaja bývalí americkí úradníci oboznámení s touto záležitosťou.

V správe sa však uvádza, že stretnutie sa nekončilo konsenzom, že Spojené štáty by mali vykonať jadrový test. Účastníci sa nakoniec rozhodli, že krajina podnikne ďalšie kroky v reakcii na hrozby Ruska a Číny, píše agentúra Reuters.

Úradníci sa k správe ešte musia vyjadriť. Zdroje Washington Post tvrdia, že nie je jasné, či budú pokračovať rozhovory o možnom jadrovom teste.

Takýto test by však znamenal výrazný odklon od súčasnej obrannej stratégie USA a významne by zvýšil tlak na ďalšie krajiny s jadrovými zbraňami, uviedla agentúra AFP. Analytik citovaný v novinách uviedol, že bude vnímaný ako „vstup do bezprecedentného jadrového závodu v zbrojení“.

Zdroj vlády povedal Washingtonu, že jadrový test by preukázal schopnosť USA uskutočniť „rýchly test“, čo by mohla byť užitočná taktika pri rokovaniach v čase, keď Washington usiluje o trojstrannú dohodu o jadrových zbraniach s Moskva a Peking.

Rusko a Čína odmietli vyhlásenia amerických orgánov týkajúce sa ich jadrových skúšok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close