Hlavné správy

Americko-kanadské hry pre dievčatá; Americkí muži neuspeli vo svetových junioroch

Epidémia v utorok narušila niekoľko najlepších podujatí v medzinárodnom hokeji, pričom dva najlepšie svetové ženské tímy zastavili svoje posledné olympijské zápasy a obhajcovia titulu Američania prehrali jeden zápas na majstrovstvách sveta juniorov.

Hockey Canada oznámila, že posledné dve série proti Spojeným štátom boli zrušené kvôli protokolu COVID-19 mnohých hráčok a zamestnancov kanadského ženského národného tímu.

„Riziko, že naše tímy odohrajú posledné dva turnaje menej ako mesiac pred tým, ako budú môcť súťažiť na olympijských hrách v roku 2022, je príliš vysoké na to, aby sme ukončili našu sériu so Spojenými štátmi,“ povedala Gina Kingsbury, riaditeľka hokeja Kanady. . „Aby sme zabezpečili, že všetci budú zdraví a fit pre Peking, musíme urobiť správnu vec pre našich športovcov zo zdravotného hľadiska a pre prípravu nášho tímu.“

Spojené štáty a Kanada by mali hrať 3. januára v Edmontone v Alberte a 6. januára v neďalekom Red Deer. Kanada túto jeseň a zimu vyhrala štyri zo šiestich exhibičných zápasov medzi dvoma rivalmi.


Katie Million, riaditeľka programu ženského národného tímu USA pre hokej, uviedla, že organizácia sa dohodla s Hockey Canada, že je vhodné zrušiť zápasy.

„Keďže náš tím o mesiac odchádza do Číny, robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme zabezpečili, že naši športovci a personál budú môcť súťažiť na olympijských hrách,“ povedal Million.

Spojené štáty boli nútené vynechať utorňajší zápas Svetovej juniorky proti Švajčiarsku po tom, ako pred niekoľkými hodinami boli dvaja hráči pozitívne testovaní na koronavírus. Zápasy sa konajú aj v Edmontone a Red Deer.

Dva pozitívne výsledky testov na COVID-19 viedli k povinnej skupinovej izolácii, čo viedlo k tomu, že Spojené štáty nemohli hrať podľa pravidiel súťaže.

READ  Od Sýrie až po Slovensko žiaria budovy na podporu prenasledovaných kresťanov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close