Technológie

Americký diplomat uviedol, že Čína a Rusko sa snažia oddeliť EÚ a NATO

Pokrok je obrátený

V rámci európskych krajín však Rusko predstavuje priamejšiu hrozbu ako Čína. „Rusko vtrhlo na Ukrajinu a do Gruzínska a okupovalo ich územia. Okupovalo časť Moldavska za hranicami Rumunska a bez súhlasu krajiny,“ upozornil Volker.

Rovnako ako Čína, aj Rusko sa rozhodlo destabilizovať komunity v Európskej únii a NATO využitím svojho vplyvu v určitých krajinách, napríklad na Slovensku, prostredníctvom úplatkov, korupcie, politických strán, dezinformácií a spravodajských služieb. „Snaží sa vytvoriť prostredie, v ktorom nebude možné potlačiť domácu ruskú diktatúru alebo regionálnu agresiu,“ odvážil sa Volker.

Pretože veľa balkánskych krajín ešte nevstúpilo do Európskej únie alebo NATO, poskytujú úrodnú pôdu, aby zabránili prístupu do Ruska. „Pokiaľ ide o Čiernu Horu, Rusko je proti NATO, spolupracuje so srbskou pravoslávnou cirkvou na podpore proruskej vlády a snaží sa podkopať ašpirácie členov NATO a Európskej únie,“ uviedol Volker.

Ako uzavrel Volcker, Rusko sa usiluje zabrániť a zvrátiť slobodný a mierový rozvoj Európy, ktorá bola kontinentom smerujúcim od pádu Berlínskeho múru v roku 1989. „Akcie zdieľa s krajinami v regióne V4, kde bezpečnosť, ekonomika a demokracia rastú už 30 rokov. Rusko to chce zmeniť. „

V niektorých krajinách bývalého Varšavského paktu, ktoré vstúpili do NATO po páde komunizmu, však podpora NATO kolíše. Správa GLOBSEC Trends 2021.

Štvrtina Slovákov a Bulharov chce z organizácie vystúpiť, aj keď ich počet bol v minulosti vysoký a v správe sa píše, že „napätie medzi Ruskom a Západom sa zvyšuje (alebo môže byť), keď sa postupne zvyšuje podpora nasledujúcich členov“.

Aj v Rumunsku, ktoré sa vo veľkej miere považuje za jastraba NATO, sa podpora organizácie v posledných rokoch znížila. 20 percent obyvateľov chce dohodu opustiť, čo bolo pred 6 rokmi pred štyrmi rokmi.

Ako sa menia nálady, zintenzívnili sa rozhovory o vstupe EÚ do NATO ako o globálnej vojenskej mocnosti, hoci USA sú znepokojené plytvaním vojenskými zdrojmi, Politico Vyhlásené Centrom amerického pokroku je washingtonský think tank, ktorý má úzke väzby na správu Bidena.

READ  EA premenuje svoje práva FIFA na „EA Sports Football Club“ • Eurogamer.net

Volcker optimisticky vníma vyhliadky NATO v Európe. „Nemyslím si, že 25 percent.“ [not supporting NATO] Ohromujúce číslo. To ukazuje, že v komunite sa vedie debata. Ak je to 50 a viac percent, môže to byť problém. Dúfam, že počet ľudí, ktorí to v prípade akejkoľvek krízy spochybnia, dramaticky poklesne, “vysvetlil.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close