Svet

Americký generál vyzýva Čínu, aby Trump nariadil vojnu: Správa | Správy Donalda Trumpa

Nová kniha odhaľuje informácie o Trumpových posledných mesiacoch vo funkcii prezidenta vrátane dvoch telefonátov generála Millieho do Pekingu.

Podľa Washington Post americký prezident Donald Trump dvakrát tajne vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, pretože by vyvolal vojnu s Čínou.

Americký generál Mark Mille, predseda zboru náčelníkov štábov, bol 30. októbra 2020 – štyri dni pred voľbami – a 8. januára, dva dni po tom, ako Trumpovi priaznivci zaútočili na americký Kapitol, nazývaný generálom Li Suchengom z Ľudovej oslobodzovacej armády. informoval denník. Millie to urobila v utorok.

Millie Lee vo výzve uviedol, že Spojené štáty sú odhodlané a nezaútočia a že v prípade útoku vopred upozorní svojich kolegov.

Správa je založená na názve, novej knihe novinárov Boba Woodwarda a Roberta Costu, ktorá podľa nich vychádzala z rozhovorov s 200 zdrojmi a má vyjsť budúci týždeň.

Millie údajne diskutovala o potrebe zostať ostražitá kvôli obavám, že Trump môže konať iracionálne s inými vrcholnými predstaviteľmi vrátane vtedajšej riaditeľky CIA Giny Haspelovej a šéfa Národnej bezpečnostnej agentúry Paula Nagasona.

Haspel uviedol, že sú vo „veľmi nebezpečnej situácii“.

„Niektorí by mohli tvrdiť, že Mille prevzal mimoriadnu moc presahujúcu jeho autoritu,“ napísali autori.

Trump vo vyhlásení tento príbeh spochybnil a označil ho za „vykonštruovaný“. Povedal, že Millie by mala byť súdená za zradu, ak je príbeh pravdivý.

„Na záver, nikdy som neuvažoval o útoku na Čínu,“ povedal Trump.

Kancelária Millie odmietla komentovať.

Republikánsky senátor Marco Rubio vyzval na okamžité odvolanie demokratického prezidenta Joe Bidena Milliho.

„Nepotrebujem vám hovoriť o nebezpečenstvách vyšších vojenských predstaviteľov, ktorí unikajú dôverným informáciám o vojenských operáciách USA, ale zdôrazňujem skutočnosť, že takíto podriadení podkopávajú schopnosť prezidenta rokovať ako o nástroji národnej moci. So zahraničím “Povedal Rubio v liste Fidenovi.

READ  Európska superliga má revidovať plány pre elitu po tom, čo Anglicko vyhlásilo, že nebude hrať

Štátna tajomníčka Bieleho domu Karen Jean-Pierreová na otázku o správe Washington Post odmietla komentovať a citovala otázky spoločných lídrov a ministerstva obrany.

Republikán Trump nominoval Millieho na najvyšší vojenský post v roku 2018, ale po jeho porážke v prezidentských voľbách v novembri 2020 začal Biden kritizovať jeho aj ďalších nominantov a bývalý personál.

The Post sa generála opýtal, aké zabezpečenie existuje, aby „nestabilný prezident“ nemohol zabrániť jadrovej dohode, pretože Mille 8. januára vyzvala predsedníčku Snemovne reprezentantov USA Nancy Pelosiovú, aby Milleho vyzvali, aby sa druhýkrát skontaktoval s Pekingom. štrajkovať

„Je blázon. Viete, že je blázon,“ povedala Pelosi Millie s odvolaním sa na prepis výzvy.

Podľa citovaného prepisu výzvy generál odpovedal: „Súhlasím s vami.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close