Hlavné správy

Americký lyžiar Michael Schiffrin vyhral posledný slalom Svetového pohára žien pred olympiádou v Pekingu; Sezónny titul získala Slovenka Petra Valhová

Scotting, Rakúsko – Michael Schiffrin V utorňajšom poslednom slalome Svetového pohára žien pred olympiádou v Pekingu zvíťazila, pričom jej slovenská súperka Petra Vlová v poradí.

V pretekoch na náročnej trati Planai Američanka postúpila z piateho miesta, zaznamenala najrýchlejší čas so všetkými útočnými jazdami a lídra prvej jazdy Vlhovú zdolala o 0,15 s.

z Nemecka Lena Tour 0,93 zaostala a obsadila tretie miesto.

Pre Schiffrina to bolo 47. víťazstvo v slalome v kariére a stal sa prvým lyžiarom, ktorý vyhral viacero pretekov v rovnakej kategórii v histórii Svetového pohára. Predtým zdieľal svoju najlepšiu identitu so švédskym velikánom Ingmarom Steinmarckom, ktorý v 70. a 80. rokoch vyhral 46 veľkých slalomových pretekov.

„Sedieť tu teraz je také výnimočné. Mám pocit, že sa to nestane,“ povedal Schiffrin a zvýšil svoj náskok pred Vlhovou o 55 bodov.

Víťazstvo Schiffrinovej nezabránilo Valhovej získať späť sezónny titul.

Slovenka, ktorá v tejto sezóne vyhrala päť zo siedmich slalomov, vedie nad Schiffovou s 220 bodmi, pričom na olympiáde sú naplánované ďalšie dva slalomy Svetového pohára.

V roku 2020, keď Schiffrinová vyhrala šesťkrát za sedem rokov, Vlhová vyhrala svet slalomu raz.

Titul v minulej sezóne získala Catherine Lionsberger. Rakúsko v utorok po prvej jazde zaostávalo o 0,79 na ôsmom mieste a po takmer lyžovaní na konci svojej druhej jazdy skončilo 21.

Tímová kolegyňa Schiffrinovej Paula Moltsonová bola po úvodnej jazde šiesta, no v druhej jazde prekročila prah. Američan lyžuje s palicou v rukavici odkedy utrpel zlomeninu ľavého zápästia.

Ali Nulmeyer z Kanady a Švajčiarska Wendy Holder, Dvaja, ktorí sa po úvodnej jazde delili o tretie miesto, svoje finálové jazdy nedokončili.

Anna Sven-LarsonováV nedeľu v Slovinsku skončil tretí v slalome, bol jedným z najrýchlejších štartujúcich v prvej jazde a na prvom medzičase viedol pred Vlhovou o dve desatiny sekundy, kým Švédsko prekročilo bránu.

READ  Česká vláda schválila vyslanie 650 vojakov na Slovensko

Učebné osnovy Planai budú každoročne prerušené v mužskom okruhu. Ženy naposledy na tomto mieste pretekali počas majstrovstiev sveta 2013.

Závod bol premiestnený z Flachowa, ktorý bol nedávno sužovaný rastúcimi infekciami koronavírusmi.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close