Hlavné správy

Americký prezident nominuje Gautama Ranu, indicko-amerického veľvyslanca na Slovensku

Americký prezident Joe Biden nominoval indicko-amerického veľvyslanca na Srí Lanke Gautama Rana za nového veľvyslanca USA na Slovensku.

Biely dom v stredajšom vyhlásení oznámil, že zámerom prezidenta je poslať Ranovu kandidatúru na ďalšie schválenie.

Rana, ktorý v súčasnosti slúži ako senior zahraničná služba, americký konzultant, bol v súčasnosti zástupcom veľvyslanca na veľvyslanectve USA v Alžírsku a od augusta 2020 do februára 2022 bol dočasným superintendentom.

Predtým Rana pôsobil ako viceprezident a vedúci dočasného veľvyslanectva na veľvyslanectve USA v Ľubľane v Slovinsku.

V iných funkciách pôsobil Rana ako personálny riaditeľ Národnej bezpečnostnej rady pre Afganistan a Pakistan a ako poradca námestníka ministra pre politické záležitosti na veľvyslanectve USA v Naí Dillí.

Biely dom uviedol, že Rana slúžila ako špeciálna asistentka námestníka ministra zahraničných vecí a špeciálna asistentka ministra zahraničných vecí pre európske a euroázijské záležitosti a pôsobila v Iraku, Pakistane, Afganistane a Spojených arabských emirátoch.

Rana má bakalársky a bakalársky titul na Pensylvánskej univerzite, jedi na Právnickej fakulte Vanderbiltovej univerzity a magisterský titul na Univerzite národnej obrany. Okrem angličtiny hovorí hindsky, španielsky a gudžarátsky.

(Tento príbeh nebol upravený pracovníkmi Dev Discourse a bol automaticky vygenerovaný zo syndikovaného informačného kanála.)

READ  Obnova jedného z najlepších tankov druhej svetovej vojny na svete

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close