Angela Okutoye bola vyhlásená za športovú novinárku mesiaca júl

Tenisová hviezda Angela Okutoye je Asociáciou športových novinárov Kene, SJAK, športovou osobnosťou mesiaca júl.

Osemnásťročná Okutoyeová sa stala prvou víťazkou Grand Slamu v Keni, keď 9. júla vyhrala juniorský šampionát Wimbledon Open vo štvorhre v Anglicku.

Okutoye a Rose Marie Nijkamp z Holandska zvíťazili nad kanadským párom Kayla Cross, Victoria Mbogo 2:1 (3:6, 6:4, 11:9) vo finále štvorhry junioriek na All England Lawn Tennis Grass Court. asociácie.

Stala sa prvou športovkyňou, ktorá vyhrala cenu LG Sports Sponsor Award dvakrát v tomto roku a celkovo trikrát od jej vzniku, čím sa stala prvou Keňankou, ktorá vyhrala tým, že sa dostala do tretieho kola na januárovom Australian Open Juniors. Grandslam žien vo dvojhre a ďalšie ocenenie, ktoré sa uskutoční v januári 2021.

Angela Okutoye (vpravo) so sestrou dvojčaťom Rosilinda Azumwa počas odovzdávania cien.

Jej víťazstvo vo Wimbledone bolo najlepším prejavom mentálnej sily od jej prvého kola vo dvojhre na juniorských majstrovstvách vo Wimbledone. Sám sa však rozhodol vyhrať titul vo štvorhre po boku svojho holandského spoluhráča Nijkampu.

Okutoye a Nijkamp začali do finále zle, keď v semifinále prehrali prvý set s tretími nasadenými Lucija Ciric Pagaric (Chorvátsko)/Nikola Tapnerova (Slovensko) 2:0 (6:3, 6:4). 6-3. V druhom sete však odskočili a vyhrali 6:4 a už sa neobzreli.

Slávny priebeh zavŕšili výhrou 11:9 v tajbrejku nad štvrtými nasadenými Kanaďanmi.

Aby Okutoye vyhrala mesačnú trofej, porazila niekoľko ďalších nominovaných, vrátane šampióna Afriky na 100 m Ferdinanda Omanyalu, ktorý skončil v semifinále majstrovstiev sveta v Oregone, Faith Kibigone, ktorá v Oregone znovu získala titul majstra sveta na 1500 m, a Emmanuela Korira, ktorý pridal svetový titul. k svojmu olympijskému titulu na rovnakej vzdialenosti.

Angela Okutoye preberá júlové ocenenie od marketingového riaditeľa LG Electronics EA Sangyun Kim.

Ďalšími nominovanými sú rugbyová hviezda Dennis Abukus – kľúčová pri inauguračnom národnom víťazstve na sedmičkovom okruhu Menangai Oilers, Helen Wawira, zlatá medailistka na Majstrovstvách sveta v para powerliftingu 2022 US Open a Winnie Kaburo Muthoni, víťazka titulu majstrov Afriky mládeže do 8 rokov v šachu. , Zambia.

READ  Dennis: Dennis-Gauff upokojil svoje nervy a videl jej pokroky

Po víťazstve v júli získal Okutoye trofej s vyrytým menom a televízor LG.

Okutoyi sa usmieval a tu je to, čo musel povedať: „Som naozaj poctený, že som vyhral toto ocenenie už druhýkrát za rok a rád by som sa poďakoval môjmu partnerovi Nijkampovi za ich odolnosť počas našej kampane.“

„Byť nominovaná po boku kenských bežkýň na dlhé a stredné trate a poraziť ich nie je nič zlé. Víťazstvo na grandslame bolo vždy mojím snom a teraz to nie je sen, ale realita,“ povedala dojatá Angela.

Juniorský pretekár WRC3 McRae Kimathi (február), víťazka japonského maratónu v Nagoji Ruth Chepng’etich (marec), víťaz mužského Bostonského maratónu Evans Chebet (apríl) a hviezda národného ženského volejbalového tímu Sharon Chepchumba (máj) získali tento rok ceny LG. Víťazka Safari Rally Maxine Wahome (jún).