Angela Okutoyeová vyhrala titul vo štvorhre na turnaji W15 World Tennis Tour v Nairobi.

Angela Okutoyeová z Kene hrá proti Sevil Yuldashevovej z Uzbekistanu počas turnaja W15 Nairobi World Tennis Tour 17. novembra 2022. (Kelly Ayodie, The Standard)

Kenská tenisová legenda Angela Okutoyeová v sobotu pridala ďalšiu čiapku do svojej hviezdne nabitej kariéry po zisku titulu vo štvorhre v 2. kole turnaja W15 World Tennis Tour 2022 v Nairobi.

Tínedžerský pár, ktorý sa spojil s indickým duom Bhasin Smriti, porazil Indu Sharmata Balu a Američana Sebastiana Leoneho 6:3, 7:5 v zábavnom jeden a pol hodinovom zápase.

Vo vedení do finále sa Okutoye sústredil na odčinenie za svoj odchod z prvého kola vo dvojhre.

Wimbledonská juniorská šampiónka vo štvorhre vypadla vo štvrtok v prvom kole s najlepšou nasadenou Emily Sieboldovou 6:3, 4:6, 7:6(4).

Okutoyi sa stal prvým kenským hráčom, ktorý sa minulý týždeň dostal do finále ITF World Tennis Tour Finals po tom, čo minulý týždeň utrpel finálovú porážku na úvodnom ročníku.

Okutoye a Bhasin zdolali Rehu Gipsang (Keňa) a Sonyu Tuishim (Rwanda) 6:0, 6:0, kým štvrtá nasadená Emma Tothova (Slovensko) / Sevil Yuldasheva (Uzbekistan) 6:2, 6:4 porazila Alexandru Iersev. (Rumunsko) a Magdalena Stoilkovska (Severné Macedónsko) na ceste do finále.

Sunta, Okutoye nedokázala zapísať ďalšiu históriu na domácej pôde, keď prehrala s najlepšie nasadenou Emily Sieboldovou 6-3, 6-2 vo finále prvého zápasu W15 Nairobi World Tennis Tour v Karen Country Club v Nairobi.