Svet

Anglická Alžbeta II.: pri jazde na koni z bezpečnostných dôvodov nenosiť prilbu | Britská kráľovská rodina | Royalty | Nnda | nnni | Svet

Všimli ste si tento popis? Jeho zdravie vyvoláva obavy v Spojenom kráľovstve a vo zvyšku sveta po tom, čo po niekoľkých týždňoch zrušil svoj prvý oficiálny čin pre bolesti chrbta a po noci strávenej v nemocnici. Hoci kráľovná Vo veku 95 rokov pri mnohých príležitostiach žasne nad dobrou fyzickou a psychickou kondíciou, niektoré činnosti, ktoré rád robil bez jazdy na koni a prilby, už kvôli zdravotníckemu zariadeniu nemôže robiť.

Drobnosti | Koľko toho viete o Williamovi a Catherine z Cambridge?

Jazda na koni je zakázaná

Kráľ sa s ňou musel rozlúčiť veľká kuriozita. Podľa bulvárneho denníka Slnko Zarmútil ho aj fakt, že aspoň chvíľu nemôže jazdiť na koni. „Bolo to súčasťou jeho rituálu po väčšinu jeho života.“.

Alžbeta II., považovaná za zanieteného jazdca a zanieteného fanúšika pretekov, by mala odísť do dôchodku.

Na koni bez prilby

Už od útleho veku mala Isabela II. rada jazdu na koni Zo stredu ‚týždeň‘, Vykonajte túto akciu „Bez prilby by si nemal pokaziť účes“.

Príkladom toho je, že po jeho 73. výročí svadby s Philipom z Edinburghu ho v roku 2020 prichytili na jazde po lesoch okolo Windsoru. Mal na sebe hnedý kabát a šatku. Bol videný so svojím hlavným majstrom, Terrym Pendrym.

Všetko vraj nasvedčuje tomu, že prilba sa kráľovnej nepáčila, pretože ju v dospelosti občas odfotili s hodvábnou šatkou alebo šatkou uviazanou pod lícom. Pri jazde na koni stále radšej nenosí ochrannú prilbu.

Pri jednej príležitosti, keď sa ho niekto spýtal, prečo sa ich používaniu vyhýba, ukázal svoj zmysel pre humor, poznamenal, že to urobil, aby sa vyhol zmätku, a pripomenul svojmu rozprávačovi, že urobiť si účes nie je ľahká vec. zapnuté ‚SZO‘.

READ  Jiří Menzel († 82) prehral boj s COVID-19: Odmietli mu podať účinný liek ... TOTO je dôvod!
Anglickú Alžbetu II. pristihli pri jazde na koni prvýkrát od vypuknutia choroby v roku 2020. (Foto: AFP)

Láska ku koňom Alžbeta II

Na začiatku epidémie Alžbeta II. nariadila premiestniť svoje kone zo stodoly Buckinghamského paláca do paláca Hampton Court pri Londýne, aby ich udržala blízko, kým bude zavretá vo Windsore.

Tiež je pre ňu prvoradé blaho zvieratiek a keďže na nich od detstva jazdí, rada sa k nim približuje, kŕmi a mazná.

„Jeho Veličenstvo milovalo jazdenie od detstva a je úzko spojené s blahom koní, ktoré vlastní na chov, jazdenie a dostihy.“, Ako uvádzajú z britského kráľovského domu.

Elizabeth II sa naučila jazdiť, keď mala štyri roky po tom, čo dala svojmu otcovi shetlandského poníka menom George VI Becky.

Odporúčané video

Čo ak zomrie kráľovná Alžbeta II.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close