Anglicko 2-1 Slovensko (30. júna 2024) Analýza zápasov

Jude Bellingham zotavil Anglicko Od vypadnutia z akcie proti Euro 2024 Slovensko Úchvatný nedeľný vyrovnávajúci gól v 95. minúte Harry KaneVíťaz skorého predĺženia poslal podpriemerných predzápasových favoritov do štvrťfinále víťazstvom 2:1.

Slovensko začalo oveľa ostrejšie ako Anglicko a svojim súperom udelilo niekoľko varovaní Ivan Schranz Šikovné zakončenie okolo brankára Jordan Pickford V 25. min.

Ďalej je na rade Anglicko ŠvajčiarskoVrátili sa, aby vyhrali posledné tri zápasy na Eure, ktoré predtým inkasovali, vrátane semifinále minulého ročníka, a po prestávke si mysleli, že sú vyrovnaní. Bill Foden Pred oklepaním domácich bol v jasnom ofsajde.

Foden hlavičkoval priamy kop mimo a Kane netypicky Declan Rice Keďže Slovensko bolo neskoro na vlastnej polovici, Anglicko vyzeralo beznádejne, pretože ich fanúšikovia boli čoraz frustrovanejší.

Ale Bellingham, deň po svojich 21. narodeninách, vyrovnal neuveriteľným kopom na bicykli po smrti a dostal zápas do predĺženia s prvou strelou Anglicka na bránu.

Anglicko sa dostalo do vedenia necelú minútu po reštarte, kým Kane frustrovane prešiel do vedenia Martin Dúbravka Z tesnej blízkosti dokončite pozoruhodný obrat.

Slovensko vyrovnalo tesne pred prestávkou v predĺžení. Peter Becaric Nebezpečný kríž kľakol na tyč.

Anglicko zahnalo neskoré lopty do šestnástky, aby si zabezpečilo šťastnú výhru a pripravilo štvrťfinálový súboj so Švajčiarskom v Düsseldorfe 6. júla.

Proti švajčiarskej strane, ktorá deklasovala obhajcov titulu, však budú musieť byť veľmi dobrí Taliansko Bolo nešťastné prijať neskorý vyrovnávajúci gól v šestnástke a proti nej Nemecko V skupinovej fáze.