Anglicko Euro 2024 Live: Najnovšie správy a aktualizácie z tábora Garetha Southgatea v Nemecku

Southgate sa snažil navodiť ducha roku 1966 (Reuters)

Anglicko zvíťazilo nad Slovenskom 2:1 vo svojom poslednom zápase Euro 2024 s 16 zápasmi po tom, čo Jude Bellingham na bicykli kopnutím dotiahol zápas do predĺženia, pričom víťazom sa stal Harry Kane.

Anglicko úplne deklasovalo Slovensko, ktoré hralo od začiatku agresívne a v 25. minúte sa ujalo vedenia zásahom Ivana Schranza z protiútoku.

Declan Rice trafil žrď z veľkej vzdialenosti, keď sa Anglicko zúfalo snažilo o vyrovnanie, ale Bellingham zaslúžene zachránil Three Lions päť minút po nadstavenom čase. Pre zverencov Garetha Southgatea to bola prvá strela na bránu v zápase a Kane zamieril domov už v prvej minúte predĺženia.

Southgate musel pred štvrťfinále zodpovedať veľa otázok, no v 66. minúte prišiel o ihrisko Kieran Trippier, ktorý zápasil so zranením. Po ťažkej výzve.

Anglicko sa vo štvrťfinále stretne so Švajčiarskom, keď v sobotu zdolalo obhajcu titulu Taliansko 2:0.

Sledujte všetky najnovšie aktualizácie a reakcie po zápase Anglicka posledných 16:

1719844569

Jude Bellingham napísal svoje meno do historických kníh

Jude Bellingham sa zapísal do anglického folklóru, keď jeho ohromujúci vyrovnávajúci čas pri zranení udržal nádeje jeho krajiny na Euro 2024 nažive.

Ale je tu niekoľko dôležitých cieľov.

Talizmanický záložník Anglicka sa blysol už na majstrovstvách sveta v roku 1966 gólom proti Mexiku a bol pri tom opäť proti Portugalsku v semifinále. Potom, čo skóroval do prázdnej brány, čím dal svojmu tímu pred prestávkou vedenie 1:0, Charlton uchmatol v druhom polčase životne dôležité druhé miesto s ostrým zakončením z vnútra pokutového územia. Ukázalo sa to ako rozhodujúce, pretože Eusebiova penalta dala Portugalsku nádej, no zverenci Sira Alfa Ramseyho sa prebojovali do finále majstrovstiev sveta na domácej pôde.

Sonia Twiggová1. júla 2024 o 15:36

1719842949

Ako by ste zhodnotili anglický tím Euro? Zapojte sa do bezplatnej diskusie

Anglicko bolo na pokraji veľkého šoku po skoršom góle Ivana Schranza.

Geniálny nákop Bellinghamu v 95. minúte poslal zápas do predĺženia, v ktorom dostal Anglicko do vedenia kapitán Harry Kane. Tri levy boli následne rozhodnuté postúpiť do štvrťfinále.

Zapojte sa do diskusie kliknutím na odkaz nižšie:

Sonia Twiggová1. júla 2024 o 15:09

1719841396

Problémy Anglicka na ľavom obrancovi

Anglický stredný obranca Kwehi je suspendovaný po tom, čo inkasoval svoju druhú kartu v zápase, ale Luke Shaw môže byť od februára mimo hry s problémom s podkolennou šľachou.

Southgate priznal, že Anglicko „má trochu problém s našou rovnováhou bez ľavonohého ľavého obrancu“, ale rozhodol sa nepriviesť ho do Gelsenkirchenu.

„Myslím si, že je to príležitosť,“ dodal. „Myslím, že sme ho mohli dať do kádra, ale absolvoval tak málo tréningov v kádri, že by to bolo veľké riziko.

„Pomohlo by trochu viac tréningu, trochu viac dôkazov o tom, kde sa nachádza.“

Sonia Twiggová1. júla 2024 o 14:43

1719840076

John Stones povedal, že zápas Slovenska bol príkladom „pohárového futbalu“.

Stones po víťazstve Slovenska povedal, že Anglicko po nedeľňajšom emotívnom víťazstve „odbrzdilo“ – komentáre, ktoré Southgatea prekvapili.

„(Včera večer) to bol príklad pohárového futbalu,“ povedal. „Niekedy je pohárový futbal o charaktere, srdci, duchu.

„Zo začiatku sme dobre nebránili, nehrali sme cez ich presilovku, bolo to dobre zorganizované a ťažko sme prelomili prvú líniu tlaku.

„Nebola to ručná brzda. Vyskytol sa problém, ktorý sme nevedeli vyriešiť, dostať loptu do druhého radu ihriska a bol v tom veľký rozdiel.

„Myslím si, že zápas proti švajčiarskemu tímu prinesie úplne iné taktické problémy – ťažšie, komplexnejšie a iné riešenie.

„Máme však niekoľko dní na zotavenie a to bude dôležité vzhľadom na potrebnú energiu, musíme posúdiť, či máme nejaké zranenia.“

„Samozrejme, že nám bude Mark (Quay) chýbať aj v ďalšom zápase, takže máme o čom premýšľať.“

Sonia Twiggová1. júla 2024 o 14:21

1719838036

Bellingham sa bude správať ako každý iný mladík – Gareth Southgate

„Včera mal 21 rokov a darí sa mu neuveriteľne dobre,“ povedal Southgate. „Myslím si, že jeho svetu rozumiem lepšie ako mnohí ľudia. Jeho svet je pre každého 21-ročného človeka na svete iný.

„Už mal neuveriteľný vplyv na svoje kluby, na svoj národný tím, ale stále je to mladý muž a bude hovoriť a robiť veci tak, ako chcú mladí ľudia.

„Ale to, čo nám dáva, sú tieto momenty, keď chytí veci za pačesy a svoj charakter a jeho osobnosť vytvára momenty, ktoré môžu zmeniť veľkú hru.

„To je to, čo nám vrátil. Už v tomto zápase sú pre nás dva veľmi dôležité góly. Je to veľký chlapec, super sa s ním pracuje, chce sa mu dariť.“

„A myslím si, že vie, že sa mu snažíme pomôcť so všetkými týmito výzvami a prekážkami, ktoré prináša odlišné prostredie národného tímu, pretože je to iné prostredie.“

Málokto tomu rozumie lepšie ako obranca John Stones, ktorý sa z dlhoročného šampióna Premier League Manchestru City posunul na svojho piateho veľkého reprezentanta.

Sonia Twiggová1. júla 2024 o 13:47

1719836776

Švajčiarsko bude pre Anglicko predstavovať „obrovskú taktickú výzvu“ – Gareth Southgate

Bojovný duch bol pôsobivý, pretože ich celkový výkon v Gelsenkirchene bol znepokojujúci, pretože od ich sobotňajšieho súboja druhých na Euro 2020 so Švajčiarmi potrebovali oveľa lepší výkon.

„Vybudujete si dôveru, že ducha, ktorého ukázali, z toho majú,“ povedal Southgate.

„Tiež nie sme naivní. Ideme hrať s tímom, ktorý je dobrý už nejaký čas, nielen v tomto zápase. Bude to pre nás veľká taktická výzva.“

„Vedeli sme, že naša úroveň hry musí byť vyššia, ale bol tam duch a budovala sa jednota.

„Musíme vyriešiť veľa problémov, keď ideme do kempu cez súťaž.

„Dávame príležitosti mladým hráčom tým, že natrieme rôzne veci. Nejako hľadáme cestu.

„Aj keby sme vyhrali, viem si predstaviť, ako na to budú všetci reagovať. Ale stále sme tam, jediná vec, o ktorej nemožno pochybovať, je túžba, nasadenie, charakter.“

Sonia Twiggová1. júla 2024 o 13:26

1719835620

Jude Bellingham vysvetľuje „vtipné gesto“ zachytené kamerou na britských oslavách

Tu je to, čo musel povedať:

Jack Rathbourne1. júla 2024 o 13:07

1719835336

Gareth Southgate vie, že zakopne, ale temperamentné Anglicko bude musieť zvýšiť svoju hru, ak má mať šancu poraziť „veľké“ Švajčiarsko v sobotňajšom štvrťfinále Eura 2024.

Výlet do Düsseldorfu čaká po tom, čo Jude Bellingham prišiel v nedeľu o záchranu proti Willymu Slovakia, keď v 95. minúte vyrovnal hlavou, než Harry Kane spečatil víťazstvo 2:1 v predĺžení.

Anglicko ukončilo svoju jazdu ponižujúcim spôsobom len vo štvrtom veľkom štvrťfinále po sebe pod Southgate.

Sonia Twiggová1. júla 2024 o 13:02

1719833776

Pints ​​​​lietajú, keď fanúšikovia Anglicka oslavujú neskorý vyrovnávajúci gól v Bellinghame

Bellingham zdvihol ruky a spýtal sa: „Kto iný?“ Svoj gól oslávil krikom. pred gestom ruky urobiť zdanlivo hovoriaci výraz tváre.

Anglicko sa najbližšie vo štvrťfinále turnaja stretne so Švajčiarskom.

Fanúšikovia Anglicka vyhadzujú svoje pollitre do vzduchu v Boxpark Wembley, aby v nedeľu 30. júna oslávili vyrovnanie zápasu Jude Bellinghama po zranení proti Slovensku na Eure. Deň po 21. narodeninách Bellinghamu spečatila hlavička kapitána Harryho Kanea víťazstvo 2:1, keď stredopoliar poslal svoj kop do predĺženia päť minút po prestávke. Bellingham zdvihol ruky a spýtal sa: „Kto iný?“ Svoj gól oslávil krikom. pred gestom ruky urobiť zdanlivo hovoriaci výraz tváre. Anglicko sa najbližšie vo štvrťfinále turnaja stretne so Švajčiarskom.

Sonia Twiggová1. júla 2024 o 12:36