Anglicko predviedlo úžasný únik, aby porazilo Slovensko v predĺžení na Euro 2024 a dostalo sa do štvrťfinále

John Sibley/Reuters

Angličan Jude Bellingham strelil prvý gól svojho tímu proti Slovensku.

CNN

Skvelý gól v čase zranenia Jude Bellingham Výhra 2:1 nad Slovenskom priniesla Anglicku dramatický návrat. Euro 2024.

Po tom, čo Ivan Schranz zabezpečil Slovensku zaslúžené vedenie v prvom polčase, Anglicko sa zdalo isté, že opustí súťaž v osemfinále, no Bellingham vyrovnal v 95. minúte parádnym kopom na bicykli a poslal zápas do predĺženia.

Gól Harryho Kanea zavŕšil pozoruhodný návrat a zachránil Anglicko od zahanbujúcej porážky.

Tri levy sa teraz postavia proti sebe Švajčiarsko Na postup do štvrťfinále 6. júla a turnaja bude potrebný výrazne lepší výkon.

V ostatnom nedeľňajšom zápase Španielsko porazilo Gruzínsko 4:1 a pripravilo tak napínavé štvrťfinále proti domácim. Nemecko.

Georgia, ktorá sa predstavila vo svojom prvom vyraďovacom zápase na veľkom medzinárodnom turnaji, sa prekvapivo ujala vedenia po vlastnom góle Robina Le Normanda, ale napokon góly Rodriho, Fabiana Ruiza, Nica Williamsa a Daniho videli Španielsko utiecť s pohodlným víťazstvo. Olmo.

Anglicko odchádza príliš neskoro

V skoršom výkope Skransov gól posunul Slovensko do vedenia v polovici prvého polčasu v Gelsenkirchen's Arena Offschalke a napriek tomu, že Anglicko dominovalo od tohto bodu, vyzeralo po väčšinu zápasu frustrované.

Vskutku, akrobatický gól Bellinghamu bol prvou strelou tímu – moment mágie v nevýraznom výkone.

Patricia de Melo Moreira/AFP/Getty Images

Kane oslavuje strelenie víťazného gólu Anglicka proti Slovensku.

Anglicko, ktoré prehralo vo finále na Eure pred tromi rokmi, tento turnaj prehralo a nedeľňajší vyraďovací zápas nebol výnimkou.

Slovensko na 45. mieste vo svetovom rebríčku dúfalo, že sa na veľkom turnaji dostane do prvého štvrťfinále víťazstvom v skupinovej fáze nad Belgickom.

Začalo to veselo pre oba tímy a odmenené bolo v 25. minúte, keď dlhá lopta spôsobila zmätok v obrane Anglicka, Schranz inkasoval v šestnástke prihrávku Davida Strelega a strelil svoj tretí gól v zápase.

Anglicko začalo hľadať vyrovnanie a zdalo sa, že sa mu to podarilo, keď mal loptu v zadnej časti siete Phil Foden, ale rýchlo to bolo vylúčené pre ofsajd.

Kane, ktorý mal doteraz pomerne pokojný súboj, potom z priameho kopu Fodena hlavičkoval vedľa, kým strela Declana Ricea spoza šestnástky nezasiahla žrď.

V tom čase sa Anglicku rýchlo krátil čas. Potom vstúpte do Bellinghamu: po vhadzovaní do boxu stredopoliar Realu Madrid Mark Guihy – pravdepodobne jeden z najlepších hráčov turnaja – ukázal svoju hviezdnu kvalitu brilantným kopom na bicykli.

To dalo Anglicku nádej a netrvalo dlho a zápas sa dramaticky zmenil v jeho prospech. Necelú minútu po nadstavenom čase striedajúci Ivan Toney hlavou prekonal Kanea na zadnej tyči a kapitánov druhý gól.

Petr Pekaric bol v prvom polčase predĺženia mučivo blízko k vyrovnaniu za Slovensko, no jeho pokus zblízka preletel nad brvno.

Anglicko sa odtiaľ udržalo a tesne sa vyhlo prenasledovaniu Talianska – obhajcu titulu Porazili Švajčiarsko 2:0 Sobota – ďalší šokový odchod z turnaja.

„Na sekundu to vyzeralo ťažko, ale ideš ďalej,“ povedal Kane po zápase pre ITV a označil Bellinghamov gól za „jeden z najlepších v histórii našej krajiny“.

„Jude robí to, čo Jude,“ dodal. „Aký neuveriteľný gól. Udržal náš zápas pri živote.“

Debutanti na turnaji Georgia vstúpili do svojho posledného zápasu proti Španielsku na kolínskom štadióne v 16-tom zápase, ale jeho vysnívaný beh na turnaji bol ďalšou nepravdepodobnou kapitolou, keď Le Normand zahral krížom do vlastnej siete na začiatku prvého zápasu. polovicu

Gruzínsko si držalo svoj jednogólový náskok 21 minút, kým Rodriho parádny zásah z hranice šestnástky neodmenil vytrvalý tlak Španielska.

Heiko Becker/Reuters

Za Španielsko vyrovnal Rodri bravúrnym zásahom ľavačkou.

Trojnásobní majstri Európy, ktorí impozantným spôsobom vyhrali všetky tri zápasy v skupinovej fáze, začali ukazovať svoju prevahu v druhom polčase a ujali sa vedenia, keď Fabian zamieril po presnom centri Lamine Yamal.

Williams potom rýchlym protiútokom upravil na 3:1 predtým, ako gól Olma spečatil výhru a ukončil ťaženie Gruzínska.

Španielsko, jediný tím so stopercentnou bilanciou na Euro 2024, bude teraz v piatok čeliť doteraz najťažšej skúške na turnaji proti Nemecku.

Tento príbeh bol aktualizovaný o ďalšie informácie.

READ  Chengdu Preview - Slovensko sa vracia do Chengdu, aby znovu prežilo slávne spomienky