Zábava

Animovaný film Diplodocus vydáva svoj prvý teaser

– Film Wojciecha Wauszczyka vychádzajúci z kultových poľských grafických románov z 80. rokov 20. storočia má premiéru v roku 2023 a je spoločným podnikom Poľska, Českej republiky a Slovenska.

Diplodocus Od Wojteka Wawszczyka

Titulná postava Diplodocus Roztomilý malý dinosaurus je zvedavejší na svet ako jeho americký nepriateľ, milý opičiak George. Žije vo veľmi farebnom, no nudnom prehistorickom močiari a sníva o veľkom dobrodružstve. Onedlho jeden príde a Diplodocus sa spolu s novými, bláznivými a zvláštnymi priateľmi dostane do víru adrenalínu a zábavy. Dinosaurus však nevie, že má jedinečnú silu, ktorá mu nielen pomôže vydať sa na sériu dobrodružstiev, ale aj zachráni jeho prehistorickú rodinu.

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Ako spisovateľ-režisér Vojtek Wawszczyk hovorí, DiplodocusNa základe komiksov z 80. rokov Tadeáš Baranowski, primárne zamerané na deti. „Prvok nostalgie je však evidentný pre dnešných 30- či 40-ročných ľudí, ktorí sú tiež často rodičmi, a mám obavy o odkaz, spoločný zážitok z tohto filmu. Chcem, aby si to dospelí užívali a na chvíľu sa opäť cítili ako deti.

Čo sa týka štýlu, film bude spájať modernú 3D animáciu s ručne kreslenými prvkami. Film je vo vývoji od roku 2012 a je prvým poľským animovaným filmom, ktorý sa vyrába v takom veľkom rozsahu, ako prisľúbil poľský producent Human vo svojej tlačovej správe. „Technológia a zmysel pre detail Diplodocus Nie menej ako to, čo poznáme zo súčasných, mainstreamových animovaných filmov. Bláznivý, originálny scenár a výtvarné riešenia prevzaté z komiksu nás však odlišujú: barokové bohatstvo foriem, prekvapivý dizajn postáv a odvážna farebná paleta – to všetko vytvára veľmi atraktívny efekt,“ vysvetľuje Wawszczyk.

Jeho predchádzajúca celovečerná animácia, George DJe to ježko, sa na miestnom trhu stala veľmi populárnou a získala niekoľko ocenení mimo Poľska, vrátane Grand Prix na medzinárodnom festivale karikatúry a animácie v Soule. Wawszczyk pracoval aj na animovaných televíznych seriáloch ako napr Casparatea vydal svoj prvý grafický román, Ľahký MrV roku 2018. Neskôr bola preložená do angličtiny a publikovaná Fantagraphics v roku 2022.

READ  Heromaker Studios predstavuje prvý Superhero Entertainment Powerhouse od Metawares

Muž je poľský výrobca Diplodocuskedy PFX (Česká republika) a Dahe (Slovensko) sú na palube ako koproducenti. Film by sa mal dostať do kín v roku 2023.

Môžete si pozrieť upútavku Diplodocus Nižšie:

(Článok pokračuje nižšie – Obchodné informácie)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close