Technológie

Animovaný škandál Elton Ring Beznádej: Epický „nie je v pozícii“ na kontrolu majetku po opustení

Aktualizácia: Po tom, čo bol zapletený do škandálu s imitáciou animácie Elton Ring, trojčlenný tím Archangel Studios vydal vyhlásenie, v ktorom vysvetľuje, ako Bleak Faith: Forsaken skončil s podobnými aktívami ako úspešné RPG s otvoreným svetom od FromSoftware. V skutočnosti vysvetlil, že 10 percent vývoja hry bolo zadaných externe spoločnosti Epic Marketplace Assets a že balíčky kúpila v dobrej viere. Od eskalácie problému na Epic Games dostala nasledujúcu odpoveď:

V súlade s Distribučnou zmluvou Marketplace každý Predajca Marketplace vyhlasuje a zaručuje spoločnosti Epic, že ​​má príslušné práva na nahrávanie svojho obsahu. Avšak, ako každý obchod ponúkajúci obsah tretích strán, Epic nie je v pozícii nezávisle overovať takéto práva a Epic neposkytuje žiadne takéto záruky kupujúcim obsahu.

Aktíva boli odstránené z Epic Marketplace a Archangel Studios sa zaviazalo preniesť ich všetky do hry. Vo vyhlásení zverejnenom skupinou sa uvádza:

[The response from Epic] Nie sme spokojní, preto sme sa v najbližších dňoch rozhodli vymeniť aktíva zakúpené v obchode. Do najnovších opráv sme pridali niekoľko zmien a niektoré ďalšie prídu v najbližších dňoch. Pre nás a ostatných nezávislých tvorcov to bola samozrejme veľká lekcia, že nemôžeme kupovať nehnuteľnosti v týchto obchodoch v dobrej viere.


Pôvodný článok: Množstvo hier prináša nápady a koncepty z revolučného herného vzorca FromSoftware, ktorý Dark Souls spopularizovali v roku 2011. V skutočnosti je to také bežné, že v súčasnosti existuje celý chatový žáner „dušových“ hier. Bleak Faith: Forsaken, Soulslike hra vydaná 10. marca, zašla ešte o krok ďalej, keď bola obvinená z „kradnutia“ animácií priamo od jej vývojára Eltona Ringa.

Vývojár nástrojov Dark Souls Modding Tools Meowmaritus túto tému vyvolal na TwitteriBohužiaľ to ukazuje niekoľko celkom dobrých dôkazov, že hra je v tomto procese nesprávna.

READ  Bez testovania COVID na strednom Slovensku nie je práca, pretože najviac sú postihnuté nemocnice

V reakcii na to vývojár Bleak Faith Archangel Studios vydal vyhlásenie na Discord, ktoré obhajovalo pridanie aktív a vysvetlilo, že boli zakúpené ako súčasť balíka získaného z obchodu Epic Games Store.

Dev, pod užívateľským menom ‚überfaith42‘, napísal: „Vždy sme boli otvorení v používaní Epic Marketplace pre animácie, ktoré sú dobré a zodpovedajú našej téme. Ostatné som urobil ja – potrebovali sme väčšiu rozmanitosť, ale ja nie. Animátor vďaka obchodu som sa pre túto hru musel naučiť.“

Odkaz na balík aktív Epic Games Store, vývojár povedal, že animácie prišli, ale teraz iba odkazuje na stránku „nenájdená“.

Archangel hovorí, že štúdio teraz pracuje na alternatívnych animáciách pre hru a überfaith42 nadviazala na svoj Discord príspevok s ďalšou, ktorá povedala: „Som hrdý na tento výsledok ako umelec. Všetky ručné práce a jedinečné veci, ktoré som vytvoril počas rokov. Hra potrebuje vyniknúť a byť svojská v čo najväčšom počte spôsobov.“ Chcel som priniesť svoje vlastné svetlo. Určite nepoznám žiadne animácie. Naozaj, ako čokoľvek iné, obchodujeme s legitímnou spoločnosťou a myslel som si, že ich práca zodpovedá našej vízii vojny. Ak sa ukáže, že tento predajca je nelegálny, všetci sa staneme obeťami zlého správania.

Čo si myslíte o celej tejto situácii? Je „krádež“ používanie majetku získaného prostredníctvom legálne nadobudnutého balíka aktív? Ste si istí, že balík nehnuteľností bol skutočne zakúpený legálne? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close