Technológie

Apple Mac mini a MacBook Pro 13 s šokovým výkonom procesora M1

Podľa očakávania spoločnosť Apple dnes večer venovala tlačovú konferenciu svojmu prvému procesoru ARM, ktorý umiestnil na tri existujúce počítače Mac naraz. Okrem modelu Macbook air prechádza na nový procesor, ako aj na stolný počítač Mac mini a prémiový notebook MacBook Pro.

Apple Mac mini

Nový Mac mini bude poháňaný novým procesorom Apple M1, ktorý sme si rozobrali podrobnejšie v samostatnom článku. Aj v prípade mini stolového počítača Mac pôjde o čip kombinujúci 8-jadrový univerzálny procesor s 8-jadrovým grafickým procesorom, ktorý má mať oproti konkurencii obrovskú výhodu vo výkone.

ZDROJ Apple

Všeobecne bude Mac mini s procesorom M1 až 3-krát výkonnejší ako predchodca so 4-jadrovým procesorom Intel Core. Pokiaľ ide o grafický výkon, nový procesor pre Mac mini prináša až 6-násobné zvýšenie výkonu.

Podľa Apple bude nová generácia všeobecne 5-krát rýchlejšia ako najpredávanejší stolný počítač na trhu Windows, aj keď je až 10-krát menšia.

ZDROJ Apple

Navonok sa to príliš nemení, ale tentokrát na zadnej strane nájdeme dvojicu USB-C portov s plnou podporou protokolov Thunderbolt / USB 4, ktoré zvládnu aj pripojenie obrazovky Apple Pro Display XDR v plné 6K rozlíšenie.

ZDROJ Apple

Vynovený Mac mini bude k dispozícii v novej generácii za 699 dolárov budúci týždeň.

Apple MacBook Pro 13 “

Populárny MacBook Pro v 13 “verzii tiež dostal nový procesor. Po novom bude 2,8-krát výkonnejší vo všeobecných výpočtoch a až 5-krát výkonnejší v práci s grafikou, teda aj v hrách. V porovnaní s porovnateľný notebook s Windows, mal by byť zhruba 3-krát výkonnejší.

ZDROJ Apple

Vďaka tomuto posunu dokáže rovnako ako nový Mac mini zvládnuť obrazovku Apple Pro Display XDR v plnom rozlíšení. V oblasti umelej inteligencie by mala byť až 11-krát výkonnejšia, čo by na trhu nemalo mať prakticky žiadnu konkurenciu.

READ  Spoločnosť AMD porazila spoločnosť Intel vo všetkých oblastiach

Čo je však dôležitejšie pri každodennom používaní, nová generácia MacBooku Pro 13 vydrží na jedno nabitie až o 10 hodín viac. Mal by poskytovať 17 hodín prehliadania webu a až neuveriteľných 20 hodín prezerania videa.

Pozri saApple iPhone 12 Pro očami majiteľa predchádzajúcej generácie

Aj tentokrát sa spoločnosť Apple kvôli pandémii a rastúcej popularite videohovorov zamerala aj na vylepšenie zvuku a videa. Videohovory bude na jednej strane vylepšený samotným procesorom Apple M1, ktorý vďaka umelej inteligencii zníži rušenie a zvýši kvalitu obrazu, a na druhej strane novými mikrofónmi, ktoré majú zodpovedať kvalite mikrofónov používaných v zvukových štúdiách .

ZDROJ Apple

Nový MacBook Pro 13 bude k dispozícii tiež budúci týždeň za 1 299 dolárov. Oficiálna cena a dátum vydania pre európsky, resp. slovenský trh zatiaľ nepoznáme.

Oficiálna cena v dolároch je uvedená bez dane, pretože jej výška nie je v každom americkom štáte rovnaká.

ZdrojApple

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close