Technológie

Apple žaluje tvorcu Fortnite a chce odškodné

Sága Fortnite pokračuje.

Akosi strácame prehľad o tom, koľko súdnych sporov to je, ale po nedávnych informáciách, že sa spoločnosť Epic Games chce vrátiť späť do App Store na súde, Apple kontroval podaním žaloby na tvorcu Battle Royale, Fortnite.

Prostredníctvom nej chce Apple získať bližšie nešpecifikované škody od spoločnosti Epic Games za „škodu, ktorú spoločnosť Epic Games spôsobila spoločnosti Apple porušením zmluvy“.

„Súdny spor spoločnosti Epic nie je ničím iným ako jednoduchým argumentom pre peniaze. Aj keď sa spoločnosť Epic predstavuje ako moderná verzia Robina Hooda, v skutočnosti je to korporácia v hodnote niekoľkých miliárd dolárov, ktorá jednoducho nechce platiť nič za veľkú hodnotu, ktorú odvodzuje od pôsobenia v spoločnosti App Store. “

Podľa Apple si Epic prostredníctvom Fortnite na platforme iOS zarobil viac ako 600 miliónov dolárov. A Apple chce tieto peniaze tiež späť, pretože podľa nich spoločnosť Epic Games stratila právo na tieto peniaze porušením podmienok distribúcie App Store pre App Store.

„Bez našich vedomostí Epic spojil tím právnikov, publicistov a technikov, aby podnikli tajný útok na App Store. Krátko po polnoci 13. augusta 2020 o 2:00 ráno aktivoval Epic skrytú časť Fortnite, ktorá doslova ukradla povinný 30% odvod z každej transakcie v App Store. Pán Sweeney (generálny riaditeľ spoločnosti Epic Games Tim Sweeney) následne napísal vedeniu spoločnosti Apple, že „spoločnosť Epic už nebude rešpektovať obmedzenia platobného systému spoločnosti Apple“.

Spoločnosť Epic argumentuje zneužívaním svojho monopolu a potláčaním voľného trhu. Jej snahou je zabezpečiť, aby vývojári hier a aplikácií na zariadeniach so systémom iOS nemuseli používať Apple App Store a platobný systém.

Zdroj: CNBC

Páči sa vám tento článok? Zdieľaj to!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close