Technológie

Apple zdvihol cenu nového iPhonu a v prezentácii klamal!

Apple včera opäť mierne „ošálil“ kvôli uvedeniu novej generácie telefónov iPhone. Najprekvapivejšie však je, že cena iPhonov zrejme nestúpla. Pravda je, že telefóny výrazne zdraželi.

Spomínané americké ceny platia iba pre amerického operátora Verizon, ďalší americkí operátori ako AT&T majú telefóny o zhruba 30 USD drahšie. Európske ceny tiež nevzplanuli. Vo svete zúri pandémia, svet čelí kríze a Apple je pravdepodobne jediná spoločnosť, ktorá stále zdražuje. Kto iný by si to dovolil?

Faktom je, že nové telefóny sú drahšie a pomerne dosť. Apple skryl všetko celkom „trápne“ za ekológiu, ceny zariadení však nechal na pôvodnej úrovni, prípadne ich nastavil ešte vyššie. Všetko sa snažil skryť pre nižšie logistické náklady alebo nižšie emisie. Bolo by zaujímavé zistiť, odkiaľ čerpal svoje čísla. Nové telefóny boli ochudobnené o slúchadlá EarPods a nabíjací adaptér. Samotné slúchadlá stoja 29 € a účtujú si tiež 29 € za adaptér. Spolu to stojí 58 €.

Na webe a na fórach sa objavila určitá kritika, ktorú spoločnosť Apple uložila a zvýšila zisky na každom telefóne o 50 dolárov. Spoločnosť reagovala znížením cien pre oba produkty o 33% na 19 EUR. Najhoršie však bolo, že Apple pri prezentácii klamal, že na celom svete sú k dispozícii až 2 bilióny adaptérov. Väčšina z týchto adaptérov nie je kompatibilná s dodávaným káblom Lighting – USB-C, takže ste opäť závislí od starého kábla Lighting – USB-C so starým adaptérom.

Mimochodom, Apple integroval do telefónu novú magnetickú nabíjačku, ale drahú nabíjačku do balenia nezbalil.

Zdroj: vl. spracovanie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close