Technológie

AppleTV začína podporovať prehrávanie videí YouTube v rozlíšení 4K

Foto: Pixabay

Multimediálny televízny prijímač AppleTV je na trhu tri roky a od svojho uvedenia podporuje prehrávanie 4K videa z väčšiny služieb. Jedinou výnimkou bol YouTube.

Cestu k vyššiemu rozlíšeniu blokoval kodek VP9, ​​ktorý Google preferuje pri všetkých videách na YouTube s rozlíšením vyšším ako 1080p. Procesor A10X, ktorý je nainštalovaný v krabici AppleTV, toto kódovanie nepodporuje.

Softvér, buď priamo aplikácia YouTube, alebo aktualizovaný program tvOS, s tým musia pracovať. Vyzerá to, že výrobca tento problém konečne vyriešil. Používatelia vo fóre Reddit zdieľajte screenshoty, ktoré už dokazujú AppleTV dokáže prehrávať 4K videá z YouTube.

Foto: Reddit

To je určite skvelá správa, ale existujú určité obmedzenia. Zdá sa, že podpora vo vysokom rozlíšení je obmedzená pre videá s 24/30 PFS. Obsah s plynulejším snímaním pri 60 FPS sa prehráva v kvalite 1440p. Ale aj to je lepšie ako nič.

Okrem toho musíme zabudnúť na HDR. Spracovanie obsahu YouTube s vysokým dynamickým rozlíšením by si pravdepodobne vyžadovalo ďalší výpočtový výkon, s ktorým môže mať trojročný procesor Apple A10X problém.

Apple ohlásil podporu 4K videí z YouTube na ich stránke už v júni. HDR to ale v tejto súvislosti nespomína. Podľa dostupných informácie prebieha aktualizácia na strane servera. Niektorí používatelia AppleTV si preto musia na videá YouTube v rozlíšení 4K chvíľu počkať.

READ  Sony naplánovalo ďalšiu veľkú Playstation 5 prezentáciu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close