Arsenal odsunul Newcastle nabok, keď Howe utrpel prvú porážku

LONDÝN: Boj o nájdenie rovnováhy medzi útokom a obranou bol v Tyneside päťročným bojom – a hlavný tréner Newcastlu United Eddie Howe sa ukazuje ako doteraz nemožná hádanka.

Toto je problém, ktorý ako prvý upozornil šéf Evertonu Rafa Benitez, ktorý je teraz vo vlastníctve Mikea Ashleyho. Toto je argument často označovaný ako „krátka prikrývka“.

Koncept je jednoduchý. Pretiahnite krátku prikrývku cez jeden koniec tak, aby ste mali nohy otvorené pre ostatné končatiny a naopak. S obmedzenými zdrojmi je ťažké zabezpečiť kvalitu a konzistentnosť na oboch koncoch.

Steve Bruce, ktorý nikdy nehovoril ako Benitez, trpel rovnakými problémami. S 180 alebo viac minútami do svojho funkčného obdobia v Newcastli, Howe si je priamo vedomý problému.

Minulý týždeň bola scéna defenzívnejšie organizovaná v Emirátoch ako v St. James‘ Park, porazená dvoma momentmi rozmazaného Macbetha v útoku a nakoniec skutočnej kvality.

Góly Puga Sagu a Gabriela Martinelliho na lavičke v druhom polčase zaistili, že United boli na päte Premier League, pričom 13 sa nedostalo do najvyššej súťaže, s najhoršími gólmi v tabuľke a šiestimi bodmi, ktoré mali ukázať. Ich úvodná sezóna bola „pre úsilie“.

Howe, ktorý debutoval v United Duckout po Battle of Govt, urobil tri zmeny na strane, ktorú remizoval s Brentfordom pred siedmimi dňami.

Odišli Sierra Clark, Jacob Murphy a Carl Darlow, do základnej jedenástky sa vrátili Emil Croft, Ryan Fraser a Martin Dubrovka.

United boli proti Bees otvorení a komplexní, ale v domove Gunners to bola veľmi disciplinovaná a kompaktná záležitosť, pričom Howe urobil nejaké taktické zmeny na strane, ktorá sa minule zdala defenzívne podozrivá.

Aspoň 45 minút – fungovalo to, pretože United často frustrovali domácich a držali ich na dosah ruky.

READ  Starší králi, ktorí išli vyššie

Rekord United proti Arsenalu v Premier League je slabý.

Na 20 turnajoch vyhrali iba raz a musia sa vrátiť do roku 2010, aby vyhrali červenú polovicu severného Londýna.

Ak chcete rozhodnúť proti tradične ťažkému súperovi, musíte jazdiť na šťastí alebo dôverovať hráčom, že v dôležitých momentoch obstoja. Našťastie, ako už bolo spomenuté, Howe urobil rozhodujúcu výzvu, aby priviedol späť slovenskú Dubrovku a United potrebovali, aby ich číslo 1 urobilo niekoľko dôležitých zastávok, aby sa situácia počas prestávky udržala na úrovni.

Priamy voľný kop Curlinga Martina sa odrazil ponad hlavu múru United na jeho prvú zastávku. Druhý, ktorému unikajú biblické proporcie od Pierra-Emericka Apameyanga a neuveriteľne dobre reaguje.

Niektoré z najlepších prác Saga v Arsenal Left otvorili veci pre Emily Smith-Row, ktorej hlavičku zničila Dubrovka a padla iba Abameyangovi. No s gólom v jeho prospech sa kapitán Gunners zasekol v United Post.

Aj keď hostitelia sú najlepšou stránkou, nejde o jednosmernú premávku. United mali niekoľko príležitostí vlastniť.

One-štvrtinový Wilson uvoľnil na pravej strane Frasera, ktorého center odvrátil do cesty Jonjo Shelvey, no jeho strela z 25 yardov bola lepšia na vysunutú tyč brankára Aarona Ramstaleho.

Arsenal sa začal predlžovať už v prvom polčase – a práve táto zvýšená intenzita ho preniesla do úvodných výmen druhého polčasu, čo sa mu vyplatilo v 55. minúte.

Tempo sa zvýšilo a Saga Albert sa pripojil k Sumbymu Lokongovi a potom opäť našiel Sagu so Smithom-Rowom, ktorý sa spoza Emila Crofta prevalil 1:0 a viedol loptu do dolného rohu z uhla ľavou nohou.

Podľa United to nie je nič menej, ako si hostitelia zaslúžia.

Potom prišla nejaká kontroverzia – ale vo všeobecnosti bola táto sezóna pre Macbetha, ktorý išiel proti bojovníkom Premier League. V skutočnosti majú za pár sekúnd dva ciele dole a ďalšiu rovinu hore na výstup na horu.

READ  Filip Šebo: Alkohol a diskotéky? Reprezentácia z toho ťaží

Rovná lopta nad Wilsonom rozdelila zadnú líniu Arsenalu, a keďže sa zdalo, že je odhodlaný v tejto oblasti stlačiť spúšť, stačilo mierne zatlačiť na Nuna Tavaresa, aby útočník United stratil rovnováhu, ale nestačilo to na to, aby presvedčil rozhodcu. Alebo chyba úradníkov VAR.

Takmer okamžite sa náskok priameho bowlingového tímu na druhom konci zdvojnásobil.

Taghiro vychytal spätnú prihrávku Tomiyasa od novozavedeného Martinelliho, ktorý prvým dotykom previedol loptu za bezmocného Dubrovku.

Napriek určitému svetlu na oboch koncoch bol zásah Brazílčanov dostatočný na to, aby sa zápas skončil ako zápas, čím sa zabezpečilo, že na jedálni zostala tma.

Nikto neočakáva rozhodnutie v Arsenale, kde United budú každoročne prehrávať, ale výsledky sú to, čo MacBooky potrebujú. Ich ťažká situácia na konci tabuľky, napriek náznakom postupu pod Howeom, začína vyzerať trochu pesimisticky.

Manažér musí popracovať na tom, či sa bude snažiť dostať zo situácie alebo potvrdiť obrannú jednotku a urobiť to „nudným“ spôsobom.

V tejto chvíli sa zdá, že ani jedno ani druhé.

Spolubojovníci Norwich City a Burnley prichádzajú do St James‘ Park na nasledujúcich sedem dní – a tento týždeň sa novozélandská Premier League začína cítiť ako budúcnosť.