Arsenal Women 3-1 West Ham Women: Jordan Nobbs, Stina Blaxtenius a Frida Mann pokračujú v bezchybnom štarte Gunners | Futbalové správy

Arsenal prišiel zozadu a predĺžil svoju víťaznú sériu na päť zápasov výhrou 3:1 nad West Hamom.

Gunners vyhrali od mája do novembra 2018 13 zápasov ženskej superligy v rade a prekonali rekord Manchestru City od decembra 2020 do apríla 2021.

Pracovali na svojom poslednom víťazstve, keď Dagny Brynjarsdottir poslala hostí dopredu vzácnou obrannou kombináciou. Ale Jordan Nobbs, ktorý nahradil zraneného kapitána Kima Littlea, vyrovnal pred polčasom svojim druhým dotykom.

Arsenal sa v druhom polčase zlepšil, keď osem minút po prestávke volejom zahrala Stina Blaxteniusová a Frida Mannová posunula Gunners na druhé miesto na rozdiel gólu za Manchester United.

Ako Arsenal prekonal víťazný rekord

Prístupnejší prehrávač videa získate pomocou prehliadača Chrome

Obranný mix Arsenalu dal útočníkovi West Hamu Dagnymu Brynjarsdottirovi gól a jeho tím sa ujalo vedenia v stretnutí WSL.

Dagny Brynjarsdottir poskytla West Hamu výhodu, keď Steph Gately zle odhadol spätnú prihrávku na brankára Manuela Ginsbergerovú, ktorá trafila žrď.

Za Gunners vyrovnal tesne pred polčasom Jordan Nobbs

Bol to prvý gól Arsenalu v lige po viac ako 15 hodinách, pričom Lucy Quinn z Birminghamu City bola poslednou hráčkou, ktorá proti nim v marci skórovala a udržala si 10 čistých kont.

Stina Blakstenius vedie Arsenal proti West Hamu 2:1

Vedenie však malo krátke trvanie, pretože Nobbs dve minúty po príchode zraneného Little prevŕtal loptu cez les tiel z rohu.

Gately napravil skoršiu chybu asistenciou pri góle Blaxtenia v 53. minúte a na 3:1 dala v 70. minúte aj Frida Mannová. Man potom tiež vynechal sediaci v čase zranenia, trafil brvno s otvoreným gólom, ale Arsenal už bol na dobrej ceste k 13. výhre.

Arsenal prekonal rekord ženskej superligy v počte víťazstiev za sebou
Obrázok:
Arsenal prekonal rekord v počte víťazstiev v ženskej superlige

Eidevall: Veríme, že môžeme vyhrať každý zápas

Hlavný tréner Arsenalu Jonas Edewall:

„Som spokojný s tromi bodmi a naším výkonom. Nudili sme sa a robili sme chyby, ale vyhrali sme zápas, pretože sme bojovali a mali dobré striedačky.“

„Neustále sú lekcie, ale musíme byť pohodlnejší so spôsobom, akým hráme, a čas je dobrý faktor, ktorý musíte mať na svojej strane, keď sa snažíte rozvíjať.

„Verím, že môžeme vyhrať každý zápas, ktorý odohráme, a musí to začať práve touto vierou. Urobili sme to, keď sme hrali mimo Lyonu, takže ak v ten zápas veríme, môžeme veriť v ktorýkoľvek zápas. Ale poďme hrať zápas.“ Čas, každý zápas je ťažký.“

Vplyv Jordana Nobbsa: „Máme šťastie, že máme v tíme hráča ako Jordan. Vidíme hráča, ktorý sa dobre pripraví, aj keď nenastúpi. Keď ich zavolajú, prídu s kvalitou a to je dnes rozdiel. . Jordan robí to, ale myslím si, že tri náhradníčky v druhom polčase pridali kvalitu.“

„Sila do hĺbky v skupinových scénach“

Šéf West Hamu Paul Consecchi:

„Začali sme opäť dobre a mali sme dobrých 70 minút, ale možno je v kádri sila v hĺbke.

„Mohli sme mať aj ďalší gól, ale nestalo sa. Dagny nebola spokojná. Niekedy tie výsledky dosiahnete, inokedy nie. Dnes sme to nedali a možno nás to nakoniec stálo. „

READ  HBO Max nešla do Holandska v októbri

Čo bude ďalej?

Arsenal Výlet do spodného klubu ženskej superligy mesto Leicester 6. novembra so začiatkom o 14:00; kedy West Ham Hosting, ďalší krok v ten istý deň Brighton a Hove AlbionZačiatok o 15:00 hod.