Veda

Artemis 1 na ceste k spusteniu: Ako sledovať naživo

Spustenie môžete sledovať naživo vyššie, od 12:30 Živé aktualizácie: 16:00 – Kryogénne tankovanie sa začalo a je v plnom prúde. Tento proces bude trvať 6 hodín. Úplné pokrytie nižšie: NASA usporiadala v pondelok večer telekonferenciu, aby prediskutovala nadchádzajúci štart Artemis 1. Dátum štartu bol predtým stanovený na 14. november, no NASA ho kvôli Nicole preložila na stredu 16. novembra. Je naplánovaný na stredu o 1:04 s dvojhodinovým štartovacím oknom. Let začne sériu misií Artemis s cieľom vytvoriť stálu základňu na Mesiaci, ktorá nakoniec povedie k tomu, že astronauti budú skúmať Mars. Vedúci predstavitelia NASA sa v pondelok stretli, aby prediskutovali prípravy na ďalší pokus o spustenie, o ktorom sa rozhodli, že v stredu je stále na dobrej ceste. Úspech odďaľovalo nielen počasie. Jeho počiatočné spustenie bolo zmarené 29. augusta hlavne kvôli problémom s chladením motora. Dňa 3. septembra, druhého plánovaného dátumu spustenia, bol zistený únik vodíka, čím sa časová os posunula ešte ďalej. Kozmická loď neprešla cez hurikán Nicole úplne bezpečne. Úradníci uviedli, že počas búrky sa uvoľnil nejaký tmel na systéme prerušenia štartu Orionu. Technici pracujú aj na výmene elektrického konektora. NASA však uviedla, že konektor štart nenaruší. „Začnime odpočítavanie týmito meraniami,“ povedal Jeremy Parsons, zástupca manažéra NASA. Pokiaľ ide o počasie, existuje 80% šanca na priaznivé počasie na štart. Stabilné na 10 až 15 uzloch až do 200 stôp,“ povedala Melody Lovone z NASA. Jedno z obľúbených miest na sledovanie štartu nebude momentálne dostupné. Park móla a kempingy zostanú zatvorené. Posádky, ktoré ešte prežili hurikán Nicole, čistia po troskách a park nebude vyčistený včas pred spustením.

Štart môžete sledovať naživo od 12:30

Aktuálne aktualizácie:

READ  Planetárne štíty sa budú ohýbať od svojich umierajúcich hviezd pod prudkým hviezdnym vetrom - takmer nemožné pre život prežiť

16:00 – Kryogénne tankovanie sa začalo a prebieha dobre. Dokončenie tohto procesu bude trvať 6 hodín.

Úplné pokrytie nižšie:

NASA usporiadala v pondelok večer telekonferenciu, aby prediskutovala nadchádzajúci štart Artemis 1.

Dátum štartu bol predtým stanovený na 14. novembra, no kvôli Nicole NASA presunula dátum na stredu 16. novembra.

Je naplánovaný na stredu o 1:04 s dvojhodinovým štartovacím oknom.

Let odštartuje sériu misií Artemis s cieľom zriadiť stálu základňu na Mesiaci, ktorá bude nakoniec prepravovať astronautov skúmajúcich Mars.

Vedúci predstavitelia NASA sa stretli v pondelok, aby prediskutovali prípravy na ďalší pokus o spustenie, o ktorom sa rozhodli, že je stále na dobrej ceste v stredu.

Úspech odďaľovalo nielen počasie.

Jeho počiatočné spustenie bolo zmarené 29. augusta hlavne kvôli problémom s chladením motora. Dňa 3. septembra, druhého plánovaného dátumu spustenia, bol zistený únik vodíka, čím sa časová os posunula ešte ďalej.

Kozmická loď neprešla cez hurikán Nicole úplne bezpečne.

Úradníci uviedli, že počas búrky sa uvoľnil nejaký tmel na systéme prerušenia štartu Orionu. Technici pracujú aj na výmene elektrického konektora. NASA však uviedla, že konektor štart nenaruší.

„Vieme, že v týchto ďalších meraniach máme nadbytočné práce a stále sme v poriadku, aby sme spustili. Jednomyseľné odporúčanie tímu bolo, že sme v dobrej pozícii posunúť sa vpred a pokročiť v odpočítavaní štartu s týmito meraniami,“ povedal Jeremy Parsons. , zástupca manažéra v NASA.

Čo sa týka počasia, je tu 80-percentná šanca priaznivého počasia na štart.

Tento obsah bol importovaný zo služby Twitter. Možno budete môcť nájsť rovnaký obsah v inom formáte alebo môžete nájsť viac informácií na ich webovej stránke.

„Teploty by sa mali pohybovať okolo 70 stupňov, pričom vietor z juho-juhozápadu by sa mal udržiavať stabilný na 10 až 15 uzloch až do 200 stôp,“ povedala Melody Lovone z NASA.

READ  Súkromné ​​školy v Alabame sú v pondelok zatvorené pre chrípku

Jedno z obľúbených miest na sledovanie štartu tentoraz nebude dostupné.

Prístavný park a kemping zostanú zatvorené. Posádky stále odstraňujú trosky, ktoré zostali po hurikáne Nicole, a park nebude vyčistený včas pred spustením.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close