šport

Ashley strana po zachránení mečbalov na Miami Open marginalizuje Christinu Kukovú

MIAMI – Trvalo 45 hodín, kým Ashley odletela z rodnej Austrálie na Floridu na tenisový zápas, pretože lety boli zrušené.

Jeho pobyt na Miami Open bude dlhší ako tento, vďaka za to, že sa vo štvrtok nevrátil.

Najvyššie nasadené mužstvo sa zhromaždilo z veľkého manka tretieho setu a v úvodnom zápase zvíťazilo v zápase 6: 3, 4: 6, 7: 5 proti kvalifikantke Christine Kukovej.

„Takéto súťaže sa toľko končia vedomím, že ste pracovali už dlho a idete za hranice,“ uviedla strana. „Je to dnes jedna z najťažších vecí a užíval som si každú jej druhú.“

Strana, ktorá vyhrala posledný titul na Miami Open v roku 2019, sa vo finálovom sete ťahala za 5: 2. V ďalšej hre čelil zápasu, ktorý ho zachránil strhnutím slabého podania pre víťaza.

Strana vo finále zaostala za podaním 0-40, ale opäť sa zhromaždila proti Kukovej, Slovenkám patrí 149. priečka. Strana uzavrela víťazstvo víťazom služby a potom si ťukla ukazovákom do spánku, čo bolo prejavom úcty k jeho duševným silám.

„Nikdy sa nevzdáme,“ povedal, „nezáleží na tom, čo cítime.“

Strana, ktorá hrala mimo Austrálie prvýkrát po viac ako roku, zvíťazila napriek neuveriteľnému forhendu. Na tejto strane trafila 40 nevynútených chýb, ale trochu to vynahradila 15 esami.

Strana uznala, že časový rozdiel medzi Jet Lake a Miami a Austráliou spôsobil, že zápas bol výzvou.

“Zabúdaš, koľko to môže od teba vziať,” povedal. „Ale musíš to akceptovať. Dnes ráno to fungovalo v môj prospech – musel som sa doma pozerať na nejaký austrálsky futbal.“

V horúce a vlhké popoludnie boli na niektoré zápasy uvalené prestávky a počas prechodov hráči pod chladom vkĺzli pod klobúky vrecia so snehom. Podmienky boli vysoké pre Brita Jacka Droppera, ktorý prekonal horúčavu, a stiahol sa proti Michaelovi Kukushkinovi, keď v stanovenom čase zaostal za 7-5.

READ  Večerné titulky v Newcastle, kde nahradili Steve Bruce Eddie Howe a Sean Dyce

“Podmienky sa ku mne trochu dostali,” povedal Dropper.

Divoká karta Chorvátska Ana Konjuh zdolala v druhom kole 18. nasadenú Madison Keysovú 6: 4, 6: 2. Konjuov život bol pomalý so štyrmi operáciami lakťov a za posledné dva dni vyhral prvé dve výhry v hre Main-Draw WTA od roku 2018.

5. nasadená Ukrajinka Elena Svitolinová prekonala predčasný neúspech a zranenie zápästia amerického tímu Shelby Rogersovej 3-6, 7-5, 6-3.

“Nebol to odo mňa perfektný výkon, ale obojstranne prospešné,” povedala Svitolina.

3 v zostave Simona Halepová zdolala aj Caroline Garciovú 3: 6, 6: 4, 6: 0.

V zápase mužov v prvom kole porazila kvalifikantka Tanasi Kokkinakisová po prvý raz za posledné tri roky inú kvalifikáciu Shindaro Mochisuki 6: 3, 6: 3 v najvyššom zápase ATP.

Kokkinakis je 243. a vráti sa zo zranenia ramena. Pred tromi rokmi prepustil Rogera Federera, aby sa kvalifikoval v Miami, a minulý mesiac sa vrátil na hosťovanie po viac ako ročnom vylúčení z hry.

Dvadsaťročný Američan Sebastian Corda, ktorý minulý mesiac skončil v prvej stovke, absolvoval úspešný debut na Miami Open, keď porazil Radu Albotta 6: 3, 6: 0. Ďalší Američan, kvalifikovaný Jorn Fratangelo, zvíťazil nad Fernandom Verdascom 6: 4, 6: 4 v sete.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close