Ashley zachráni zápasový bod a unikne z úvodného smútku Miami Tenisové novinky

Ashley Party (fotografia AFP)

Miami: Austrália je svetová jednotka Ashley párty Zachránil mečbal a prebojoval sa, aby porazil Slovensko Christina Kukova Vo štvrtok dosiahnite tretie kolo ATP A WTA Miami Open.
Najlepšie nasadená strana postúpila do 54. zápasu v Lotyšsku, keď porazila šampióna Miami z roku 2019 a víťazku French Open na 149. priečke Kukova 6: 3, 4: 6, 7: 5. Jelena Ostapenko.
Dva AC v rally vo finále 0: 40, o dve hodiny a 27 minút neskôr strana vyhodila 15 AC, aby porazila Kukovú.
„Je dôležité držať sa práce na tejto súťaži a pokúsiť sa na to prísť, keď pôjdem,“ uviedla strana. „Nikdy som sa nevzdal, som šťastný, dalo mi to šancu zostať na poľovačke.“
Dvadsaťštyriročný Austrálčan prehral prvé tri zápasy od roku 2014 po tom, čo minulý mesiac vypadol vo štvrťfinále Australian Open s Češkou Carolinou Muchovou a budúci týždeň s Američanom Danielom Collinsom v Adelaide.
Kukova, ktorá vyhrala prvých 10 súperov, ktorí prišli pred piatimi rokmi, si vynútila tretí set po tom, čo strana vyslala forhend dostatočne dlho na to, aby vzdala individuálny brejk druhého setu.
Na tretie miesto poslala strana bekhendovú šírku, aby mala Kukova vo štvrtej hre brejk a rozdiel 3: 1, a obaja podávali, kým Kukova nepodala v zápase vedúcom 5: 3.
V jedinom mečbale Kukovej mu chýbalo slabé prvé podanie a partia získala druhé prednosť.
Kukova po dvoch bodoch poslala bekhend, aby sa vzdala brejku, potom sa strana rozbila na 6: 5, čím urobila tri chyby, aby si udržala bod z tajbrejka.
Namiesto toho strana vybuchla zo stredu esom proti sebe a bekhendový víťaz potom úspešne premenil víťaza podania na svoj prvý mečbal.
„Psychicky tam musíte zostať, aby ste si dali šancu,“ uviedla strana. „Psychicky som bol trochu uvoľnený a bol som tak hrdý, že som sa tam mohol povaľovať.“
Iba druhé v Japonsku Naomi Osaka Môže predbehnúť večierok o miesto na prvom mieste v Miami.