Technológie

Assassin's Creed Shadows Boss vysvetľuje, prečo ignoroval Elona Muska po reakcii na africký samuraj Yasuke

Šéf Assassin's Creed Marc-Alexis Cotte hovoril o hlavnej postave Assassin's Creed Shadows, Yasuke, africkom samurajovi.

Keď Ubisoft v máji vydal Assassin's Creed Shadows, vyvolalo to odpor voči zahrnutiu tejto historickej postavy, pričom mnoho hlasných ľudí online sa urazilo voči „prebudeniu“ hry.

Debata eskalovala, keď sa platforma sociálnych médií X pridala ku kontroverznému majiteľovi Elona Muska. V odpovedi jednému používateľovi Ubisoft navrhol odložiť vydanie Shadows „v reakcii na rozsiahlu reakciu na vloženie DEI do hry. [diversity, equity and inclusion]Musk zavtipkoval: „DEI zabilo umenie.“

Oficiálna hrateľnosť Assassin's Creed Shadows – Combat and Stealth Evolved | Ubisoft vpred.Sledujte na YouTube

Túto výmenu si samozrejme nenechal ujsť tím Assassin's Creed. Cote sa však rozhodol nezaujať Muskovu pozíciu, namiesto toho ju ignoroval.

„Ten tweet vyvolal emócie. súbor hry. „Urobil som krok späť, v telefóne mám aplikáciu na všímavosť.

„Pre mňa, Elon, je to smutné, je taký nenávistný. Pamätám si veľa trojslovných odpovedí.“

Cote povedal, že odpoveď na Muska v tom čase nepomôže prípadu Ubisoftu. „Útokom na niekoho, ako je Elon… nebudem presviedčať ľudí o našej perspektíve ako tímu,“ povedal a dodal: „Yasuke je veľmi založený na histórii franšízy a na tom, ako robíme naše rozhodnutia.“

Keď tím Shadows vykonal svoj počiatočný prieskum, vývojár Assassin's Creed dodal: „Yasuke sa stále objavuje,“ a čoskoro veci zapadli na svoje miesto. „Máme superzáhadnú historickú postavu, o ktorej sa veľa nevie. Pre nás je to to, čo chceme. [Assassin’s Creed],“ vysvetlil.


Kredit obrázka: X

„Elon hovorí, že to nie je hra, ktorú robíme,“ pokračoval Cote. „Ľudia musia hrať hru sami za seba. A ak počas prvých 11 minút a 47 sekúnd neveria tomu, čo robíme, môžeme o tom diskutovať.“

Vývojár nepovedal, prečo by bol tento konkrétny moment v hre taký dôležitý, len dodal: „Nedávno som hru recenzoval a pomyslel som si: 'Je tu odpoveď!' Verím, že ľudia by mali byť otvorení a mali by vidieť, aká hra to môže byť.

READ  Vedci objavili „chýbajúci kúsok“ v rozvoji správ o vede a technológiách kvantovej výpočtovej techniky

„Je to hra Assassin's Creed a verím, že je to to najlepšie, čo sme kedy vytvorili.“


Snímka obrazovky hry Assassins Creed Shadows, ktorá ukazuje, ako Yasuke bije psa
Kredit obrázka: Ubisoft

Okrem rozprávania o Yasuke, Code tiež odhalil Assassin's Creed Infinity – nadchádzajúci zážitok zo série videohier, ktorý Ubisoft popisuje ako interaktívne centrum – má nový vlastný názov.

Kód povedal, že ďalšia séria vstupných Shadows bude spustená z Animusu, čím sa odhalí nový názov centra v procese – celkom priliehavé „Animus Hub“. Toto centrum je miestom, kde sú moderné časti série prístupné bez toho, aby ste museli ísť dopredu. Vedúci štúdia sľúbil, že o tom dostaneme ďalšie podrobnosti, takže zostaňte naladení.

Assassin's Creed Shadows vychádza 15. novembra 2024 pre PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close