Veda

Astrofotograf zachytil milión míľ dlhý oblak vychádzajúci zo Slnka

Obrovský jeden milión míľ dlhý oblak vychádzajúci z povrchu Slnka zachytil astrofotograf: Ohromujúca snímka ukazuje žiariaci prúd plazmy, ktorý sa pohybuje rýchlosťou 100 000 mph, keď pláva vesmírom

  • Amatérsky astrofotograf urobil milión snímok Slnka za šesť hodín
  • Vypukla slnečná búrka, výsledkom čoho bola najväčšia slnečná protuberancia, aká sa kedy videla
  • Začal sa tvoriť oblak plazmy, ktorý bol dlhý asi milión míľ, potom sa rozpadol a vznášal sa do vesmíru, kým nezmizol

reklama

Amatérsky astrofotograf namieril svoj teleskop na Slnko a všimol si oblak vychádzajúci z povrchu ohňa rýchlosťou 100 000 míľ za hodinu, keď rástol viac ako milión míľ na dĺžku.

Andrew McCarthyJoe, ktorý žije v Arizone, pre DailyMail.com povedal, že strávil šesť hodín robením viac ako milióna fotografií, z ktorých sa „spájal“ výsledný obrázok – ale keďže bol oblak taký obrovský, na fotografii zakrýval iba polovicu. mohol zachytiť. ,

Vyvrhnutie energetického a vysoko zmagnetizovaného, ​​prehriateho plynu alebo výrony koronálnej hmoty (CME) viedlo k tomu, čo McCarthy nazval najväčšou slnečnou protuberanciou, aká bola kedy objavená – k jasnému útvaru, ktorý sa rozprestiera smerom von z povrchu so šírkou asi 500 000 míľ.

V deň, keď McCarthy pozoroval Slnko, bola tiež malá slnečná búrka, ktorá zasiahla Slnko a spôsobila veľkú význačnosť, ktorá upútala jeho pozornosť.

Povedal: „Videl som, ako sa veľká viditeľnosť začala strácať – jasné znamenie, že sa chystá niečo vzrušujúce.

‚Preto som si naostril svoj teleskop‘ [at] Videl toto a formulár CME.

„Toto sú chvíle, pre ktoré žijú slneční astronómovia.“

READ  NASA varuje asteroid VEĽKOSTI STADIA, aby sa pohyboval smerom k Zemi - RT World News

Andrew McCarthy zachytil obrovský oblak stúpajúci zo slnka. Prúd plazmy sa tiahol asi milión míľ. K udalosti došlo počas menšej slnečnej búrky

Kolosálny oblak sa vytvoril 24. septembra, v deň, keď Slnko zasiahla slnečná búrka.

Búrka však bola zaradená do najnižšej kategórie a na Zemi mohla ujsť.

Podľa McCarthyho sa oblak plazmy stal viditeľným v obrovskom výbežku a potom sa rozpadol a letel do vesmíru rýchlosťou asi 100 000 míľ za hodinu. naživo tweetovali Oslava.

Snímky boli nasnímané pomocou upraveného päťpalcového refraktorového teleskopu, o ktorom McCarthy povedal, že „musel byť upravený, pretože nasmerovanie ďalekohľadu na Slnko by vás inak oslepilo“.

Oblak začal pomaly rásť, dosiahol viac ako milión, potom dosiahol 200 000 míľ a potom 600 000 a rozpadol sa do vesmíru.

„Toto je vzdialenosť JWST od Zeme“ [Jame Webb Space Telescope]“ zdieľal v tweete.

McCarthy, ktorý má galériu Na jednom z úžasných obrázkov zobrazujúcich zázraky vesmíru som aspoň dve hodiny držal oči na oblaku a sledoval som, ako sa rozpadá a pláva do vesmíru, kde pôvodne vytvoril tvar mesiaca namiesto hučiacej gule prehriateho plyn sa stal kvapkou. bol.

A čím ďalej, tým bol slabší.

„Význačnosť, ktorú vidíte na fotografii, siaha asi 500 000 míľ, možno o niečo menej,“ povedal McCarthy pre DailyMail.com.

McCarthy nafotil milión fotiek Slnka a zošil ich do finálneho dielu.  Sledoval rast oblaku, až kým sa nerozpadol a nevyplával do vesmíru.  obrázok je surový obrázok, ktorý urobil

McCarthy nafotil milión fotiek Slnka a zošil ich do finálneho dielu. Sledoval rast oblaku, až kým sa nerozpadol a nevyplával do vesmíru. obrázok je surový obrázok, ktorý urobil

„Keď si uvedomíte, že Slnko je široké 865 000 míľ, je ľahké si to predstaviť!

„Malé kúsky, ktoré som sledoval v mojich živých tweetoch, boli takmer milión míľ, ale nedostali sa na konečnú fotografiu.“

READ  Južná Karolína oznamuje najnovšiu aktualizáciu COVID-19 (10. októbra 2020)

McCarthy pokračoval vo vysvetľovaní, že keďže sa použilo toľko obrázkov, začlenil do svojich záberov techniku ​​nazývanú „šťastné zobrazovanie“.

Povedal: „Používam formát TIFF (veľa astrofotografov používa formát videa), pretože som zistil, že mi dáva väčšiu kontrolu nad odmietaním zlých snímok, keď mi fúka vietor alebo sú zlé podmienky,“ povedali.

Naše prostredie niekedy sťažuje veci.

reklama

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close