Veda

Astronauti absolvovali výstup do vesmíru, aby zvýšili silu ISS

Prihláste sa na odber vedeckého bulletinu CNN Wonder Theory. Preskúmajte vesmír so vzrušujúcimi objavmi, vedeckými pokrokmi a ďalšími novinkami,CNN
,

Medzinárodná vesmírna stanica dostala druhé zvýšenie solárnej energie za mesiac, keď dvaja astronauti NASA vystúpili do vesmíru, aby nainštalovali nový solárny panel. K incidentu došlo po tom, čo kus svojhlavého vesmírneho odpadu narušil plány na uskutočnenie stredajšieho výstupu do vesmíru.

NASA bola nútená zaviesť 24-hodinové oneskorenie, aby mohla vesmírna stanica vystreliť zo svojich trysiek, aby sa dostala z cesty troskám, ktoré boli identifikované ako trosky. stará ruská raketa, takmer kolízia vo vesmíre sú bežnéKeďže nízka obežná dráha Zeme – oblasť, v ktorej obieha ISS – je čoraz viac preplnená satelitmi a vesmírnym odpadom.

„Posádka nie je v bezprostrednom ohrození,“ uviedla NASA v stredu na blogu.

Výstup do vesmíru sa začal vo štvrtok približne o 8:30 východného času a trval približne sedem hodín.

Astronauti NASA Josh Cassada a Frank Rubio inštalujú nové solárne pole na vonkajšej strane plávajúceho laboratória s názvom iROSA. Rubio slúži ako mimoriadny člen posádky 1 a má na sebe oblek s červenými pruhmi, zatiaľ čo Casada má na sebe biely oblek ako mimoriadny člen posádky 2.

Solárne pole bolo rozmiestnené okolo 14:00, čím bol dokončený primárny cieľ vesmírnej prechádzky. Rubio a Cassada sa vrátili do prechodovej komory ISS a udalosť ukončili asi o hodinu neskôr.

Cassada a Rubio už nainštalovali solárne pole mimo vesmírnej stanice počas výstupu do vesmíru 3. decembra. A prvé dve iROSA majú byť nasadené mimo stanice v júni 2021. V pláne je pridať celkovo šesť, čo zvýši výkon vesmírnej stanice o viac ako 30 %, keď budú všetky funkčné.

Dve ďalšie polia boli doručené na vesmírnu stanicu počas 26. komerčnej zásobovacej misie Dragon SpaceX 27. novembra, ktorá Trpaslíci nosili semená paradajok a ďalšie experimenty do laboratória na obežnej dráhe, Každé pole zrolované ako koberec váži 750 libier (340 kg).

Solárne pole inštalované vo štvrtok zvýši kapacitu v jednom z ôsmich energetických kanálov vesmírnej stanice umiestnených na nosníku prístavu. Počas webového vysielania z vesmírnej prechádzky komentátor NASA potvrdil, že novo inštalovaná IROSA už vyrába energiu pre ISS.

Úplne otvorené solárne pole je približne 63 stôp (19 m) dlhé a 20 stôp (6 m) široké.

Pôvodné solárne polia na vesmírnej stanici stále fungujú, ale dodávajú energiu už viac ako 20 rokov a vykazujú známky opotrebovania Po dlhšom vystavení kozmickému prostrediu. Polia boli pôvodne navrhnuté tak, aby vydržali 15 rokov.

Eróziu môžu spôsobiť oblaky trysiek, ktoré pochádzajú z trysiek stanice a posádky a nákladných vozidiel, ktoré cestujú do stanice a zo stanice, ako aj úlomky mikrometeoritov.

Nové solárne panely sa umiestňujú pred pôvodné. Je to dobrý test, pretože zariadenia využívajúce rovnaký dizajn budú napájať časti plánovanej lunárnej základne Gateway, ktorá pomôže ľuďom vrátiť sa na Mesiac. Program Artemis od NASA,

Nové polia budú mať rovnakú životnosť 15 rokov. Keďže sa však očakávalo, že spad na pôvodných poliach bude horší, tím bude monitorovať nové. Aby sme otestovali ich životnosť, pretože môžu vydržať dlhšie.

Zatiaľ čo americký výstup do vesmíru pokračuje, tie ruské, ktoré držia kozmonauti na vesmírnej stanici, sú potom pozastavené nájsť únik chladiacej kvapaliny z Kozmická loď Sojuz MS-22Ktorý je zakotvený v ruskom segmente vesmírnej stanice.

Únik bol zistený pred plánovanou ruskou výstupom do vesmíru 14. decembra, keď zo Sojuzu začala unikať tekutina.

Od 15. decembra je predpokladaný zdroj netesnosti vonkajšia chladiaca slučka chladiča Sojuzu Aktualizovať z NASA.

Zatiaľ čo posádka vesmírnej stanice zostala v bezpečí, vyšetrovanie úniku pokračuje. Počas štvrtkovej tlačovej konferencie Joel Montalbano, programový manažér NASA ISS, povedal, že stále nie je jasné, čo spôsobilo 4-milimetrovú dieru v kozmickej lodi, hoci to môže byť kus vesmírneho odpadu alebo hardvérový problém.

NASA a jej ruský náprotivok Roskosmos stále vyhodnocujú, či je vesmírna loď bezpečná na prepravu posádky.

Sojuz MS-22 dopravil Rubio z NASA a dvoch ruských astronautov na vesmírnu stanicu 21. septembra a v marci ich plánuje vrátiť na Zem.

READ  Tento zabudnutý druh, o ktorom sa predpokladalo, že vyhynul, sa nachádzal v ostrovnom raji

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close