ATP Roundup: Felix Agar-Aliasim prehral v Maroku

Obsah článku

Slovák Alex Molkan si vo štvrtok v 2. kole Grand Prix Hassan II v marockom Marakéši ušetril dva mečbaly, keď zdolal nasadenú jednotku Felixa Agara-Aliasimiho z Kanady 6:4, 2:6, 7:6 (7).

V treťom sete sa Agar-Aliasim ujala vedenia 6:5 a zaznamenala mečbal, no Molkon sa snažil vynútiť si tajbrejk. Molkan sa v tajbrejku ujal vedenia 6:5, predtým ho zastavil Agar-Aliasim dvomi priamymi bodmi o ďalší mečbal. Molkan vyhral zápas 7:6 a zaznamenal tri body v rade.

Molkan zachránil 8 z 12 brejkbalov, kým Agar-Aliasim šesť z deviatich. Kanaďan trafil sedem es, no zblokovalo ho 10 dvojitých chýb.

Vo štvrťfinále sa Molkan Body stretne s Van de Jonsulfom. Holandsko zdolalo šiestu nasadenú Češku Witkoprivovú 6:2, 6:4 v sete.

Belgičan David Coffin porazil Pabla Andujara zo Španielska 5:7, 7:6 (4), 6:3 a dosiahol 300. víťazstvo. Vo štvrtok zvíťazili Richard Casquet z Francúzska, Federico Correa z Argentíny a Roberto Carpales Payna zo Španielska.

Americké majstrovstvá mužov na antuke

Vo štvrtkovom 2. kole v Houstone zdolala šiesta nasadená Američanka Frances Diafoová z USA Pabla Cuevasa z Uruguaja 5:7, 7:5, 7:6 (4) v dvojhodinovom a 40-minútovom maratóne.

Diafo hodil 11 es s jednou dvojitou chybou a získal 79,7 percenta (51 zo 64) na svoje prvé body podania. Cuevas zachránil päť z ôsmich brejkbalov a trikrát prelomil Diafovo podanie v piatich zmenách, aby zostal v hre.

Do semifinále postúpila aj piata nasadená Christian Karin z Čile, ktorá zdolala Austrálčana Jordana Thompsona 3:6, 6:3, 6:3.

V nočnej časti boli na programe dva zápasy. Karin sa stretne s druhým nasadeným Taylorom Fritzom zo Spojených štátov a víťazom čilského zápasu Alejandrom Tabillom. Diafo vyrovná víťaza medzi štvrtým Johnom Isnerom a Stevom Johnsonom.

READ  Boli ste prijatí எப்படி Ako projekt zasadacej miestnosti zmenil život Slovenky Adriany