Svet

Auckland, ktorý vláda uzavrela pred svetom, je na vrchole zoznamu miest Lonely Planet, ktoré je najlepšie navštíviť | Auckland

Ako ďalší dôkaz toho, že všetci chceme to, čo nemôžeme mať, Auckland „Najlepšie mestá na videnie“ od Lonely Planet sú na vrchole zoznamu – momentálne sa nachádzajú v Lockdown a epicentre šírenia vlády, ale neobmedzené na iné krajiny a svet.

Oznámenie vyvolalo určité vzrušenie Nový Zéland, Každému, kto sa pokúsi presťahovať do už zamknutého mesta, hrozia mastné pokuty alebo väzenie. „Toto je osamelá planéta na 3. úrovni uzamknutia,“ napísal jeden z obyvateľov na sociálnych sieťach. „Pravdepodobne to znamená, že zvyšok sveta je na veľmi zlom mieste,“ odpovedal ďalší.

Rebríček miest v roku 2022 je dohodnutý a Lonely Planet nepochybne znovu otvorí mesto pre turistov budúci rok.

Starosta Aucklandu Bill Goff vo vyhlásení uviedol, že „rebríček bude skutočným impulzom pre cestovný ruch a pohostinstvo v Aucklande, keď sa zámky a hranice Govt-19 znovu otvoria.“

Termín na uvoľnenie hraníc Nového Zélandu a Aucklandu je však stále vo vzduchu. Nateraz by potenciálni návštevníci – dokonca aj tí z iných častí Nového Zélandu – mali dostať zákonnú výnimku z prekračovania hranice do mesta. Väčšina obchodov, kaviarní a reštaurácií je pre reštaurácie zatvorená a mesto je na 3. poschodí zamknuté, pretože vnútorné zhromaždenia sú zakázané.

Pre turistov, ktorí chcú do krajiny letieť, sú akékoľvek budúce cesty ešte niekoľko mesiacov. V súčasnosti môžu na palubu lietadla nastúpiť len občania Nového Zélandu a osoby s trvalým pobytom alebo držitelia základných pracovných víz. Dokonca aj pre nich je prístup neuveriteľne ťažký: vyžaduje si rezerváciu segregačných a segregačných zariadení, ktoré prevádzkuje vláda krajiny. Keďže počet čakateľov presahuje 30 000, dopyt po týchto miestach prevyšuje ponuku.

Tento týždeň vláda naznačila, že začne obmedzovať izoláciu pre plne zaočkovaných cestujúcich, a povolila niektorým navrátilcom, aby boli izolovaní doma niekedy pred marcom budúceho roka – uprednostňujú však pomoc Novozélanďanom vrátiť sa pred tým, než ich pustia do zahraničia. Turisti.

Zdá sa však, že dlhá neprítomnosť na medzinárodnej scéne Aucklandu chytila ​​za srdce respondentov v cestovnom ruchu. „[New Zealand’s] Najväčšie a najrozmanitejšie mesto bude vždy krásne, ale jedným z neočakávaných účinkov Covid-19 je rozkvet kultúrnej scény v Aucklande, ktorý priťahuje nové zameranie na živú miestnu kreativitu, “povedal Lonely Planet pri vstupe do mesta.

Podľa písomnej publikácie boli mestá „určené podľa kritérií indikujúcich nadhľad, jedinečné skúsenosti, faktor „wow“ a konzistentnosť“.

Nie je to prvýkrát, čo sa Auckland dostal na prvé miesto v medzinárodnom rebríčku: v júni sa Wellington a Auckland dostali na prvé miesto v rebríčku miest, kde sa žije najviac podľa Economist Intelligence Unit – predovšetkým kvôli ich žiadostivosti. Táto správa bola prekvapením na Novom Zélande, kde dve mestá zápasili o bývanie a infraštruktúru.

READ  Francúzsko: Kontajnerová loď spúšťa maximálnu výstrahu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close