Svet

AUSTRÁLIA: Dodávka dronov zastavila svoje služby v Canberre po zasiahnutí vtákov

Istá situácia existuje v Canberre, hlavnom meste Austrálie, kde niektoré z dronov dodávajúcich krídla spoločnosti Google museli zastaviť svoje služby po útoku vtákov.

Podľa Australian Broadcasting Corporation a podľa záberov obyvateľov miesta boli príčinou nepríjemností vrany.

Túto reakciu zvažujú vtáky na južnej pologuli, aby stavali hniezda a rozmiestňovali lietajúce zariadenia, ktoré hrozia inváziou do vzdušného priestoru, takže otravné zvieratá sa rútia k bezpilotným lietadlám, aby ich odplašili.

V dôsledku tejto situácie Donášková služba bola nútená zastaviť drony vo Wing Horizon, Severné predmestie austrálskeho hlavného mesta, kde boli vtáky obzvlášť agresívne. Obyvateľ prišiel natočiť vranu, ako útočí na dron na doručovanie kávy.

Hovorca Winga zasa uviedol, že prípady priameho kontaktu s vtákmi počas dodávok sú „veľmi zriedkavé“.

Dodal: Pokiaľ je nám známe, počas pádových epizód nebolo zranené žiadne vtáctvo a na niektorých miestach sme videli vrany lietať nad rôznymi predmetmi vrátane cyklistov, chodcov, áut a smetiarskych áut. . „

Podľa austrálskych pozorovateľov vtákov vrany veľmi pozorne sledujú svoj vzdušný priestor a pokúšajú sa odraziť votrelcov, dokonca aj veľkých.

Na druhej strane, Canberra stála na strane vtákov a väčšina ľudí verí, že sa to dá urobiť bez doručovania nízko lietajúcich dronov.

READ  Ďalší smrteľný útok žralokov v Austrálii: Naposledy bolo toľko útokov pred viac ako deväťdesiatimi rokmi

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close