Svet

Až 70 % obyvateľov Šanghaja je infikovaných Covid-19: Top Doctor

ŠANGHAJ: Vedúci lekár v jednej z popredných šanghajských nemocníc uviedol, že až 70 percent obyvateľov veľkomesta sa mohlo nakaziť COVID-19 počas najväčšieho nárastu prípadov v Číne, informovali štátne médiá v utorok (3. januára).

Prudký nárast infekcií prišiel po tom, čo boli prísne obmedzenia minulý mesiac náhle uvoľnené s malým varovaním alebo prípravou, čo rýchlo zaplavilo nemocnice a krematóriá.

Hodnotil Chen Erchen, viceprezident nemocnice Ruijin a člen šanghajského expertného poradného výboru Covid-19. Zasiahnutá bola pravdepodobne väčšina z 25 miliónov obyvateľov mesta.

„Teraz je šírenie epidémie v Šanghaji veľmi rozšírené a mohlo zasiahnuť 70 percent populácie, čo je 20 až 30-krát viac ako (v apríli a máji),“ povedal pre komunistami vlastnené Zhejiang Studio. Hlásnou trúbou strany je People’s Daily.

Šanghaj bol obeťou Dvojmesačné zmrazenie od apríla Počas toho bolo postihnutých 600 000 obyvateľov a mnohí boli prevezení do centier hromadnej karantény.

Teraz sa však variant Omicron šíri po celom meste a odborníci predpovedajú, že infekcie vyvrcholia začiatkom roku 2023.

V ďalších veľkých mestách, vrátane Pekingu, Tchien-ťinu, Čchung-čchingu a Kantonu, čínski zdravotníci uviedli, že vlna už vyvrcholila.

V susednej provincii Če-ťiang úradníci na kontrolu chorôb v utorok uviedli, že v posledných dňoch bol hlásený milión nových infekcií a že provincia vstupuje na vrchol náhornej plošiny pre COVID-19.

Chen absolvuje vo svojej šanghajskej nemocnici 1 600 urgentných príjmov denne – dvojnásobok počtu pred zrušením obmedzení – 80 percent z nich s pacientmi s COVID-19.

„Denne príde do nemocnice viac ako 100 sanitiek,“ uviedol s tým, že polovica urgentných príjmov bola pre zraniteľných ľudí nad 65 rokov.

V nemocnici Dongren v centre Šanghaja videli reportéri AFP v utorok pred vchodom do preplneného zariadenia pacientov, ktorí dostávali urgentné lekárske ošetrenie.

Chodby boli zaplnené desiatkami starších pacientov ležiacich na posteliach natlačených k sebe, napojených na infúzne kvapky. Niektorí pacienti mali kyslíkové masky pripevnené k nádobám pri posteli.

READ  Korupcia vo Svetovej banke

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close