najnovšie správy

Bareho spoločnosť porazila Poorovu spoločnosť v súťaži o sto tisíc analýz. Neskôr spolupracovali na zmluve

Spočiatku súťažili o zákazky ŽSR o stovky tisíc analýz, potom spoločne pracovali na jednej z nich. Štefan Holý potvrdil, že víťazná spoločnosť sa priblížila k spoločnosti syna trnavského oligarcha Juraja Poora. ŽSR zatiaľ neuverejnili analýzu pre 300 000 ľudí.

Podpredseda vlády pre legislatívu Štefan Holý (My sme rodina), ktorý má koordinovať tvorbu právnych predpisov medzi ministerstvami, vyvolal prvú diskusiu hneď po voľbách, keď sa uklonil podľa možnosti minister dopravy – úrad pokrývajúci obrovské investície do cestnej alebo železničnej infraštruktúry.

Hoci mu z dôvodu vážnych výhrad koaličných partnerov nezískal post ministra, môže ako podpredseda vlády ovplyvniť aj milióny zmlúv.

Člen predstavenstva hnutia Kollár We Are a Family, ktorý bol „známym“ škandálnymi analýzami v hodnote 350 000 eur pre Železnice SR (ŽSR), bude mať tiež jeho rez z právnych a poradenských služieb pre štát. Inými slovami, služby, pre ktoré štát zamestnáva nielen svojich vlastných zamestnancov, ale najímajú aj externých konzultantov a právnikov, celkovo desiatky až stovky miliónov eur.

Podľa obchodného registra je spoločnosť, ktorej je Igor Matovič (OĽaNO) Holý členom transparentného kabinetu, stále spolumajiteľom a stále odmieta preukázať analýzu, za ktorú vyzbierala 300 000 eur bez eura. Najnovšie zistenia spoločnosti Aktuality.sk okrem toho naznačujú, že zmluva mohla získať neštandardným spôsobom.

Holý – majoritný vlastník a bývalý riaditeľ víťaznej spoločnosti – sa stretol s konkurenčnou spoločnosťou zo súťaže patriacej synovi oligarchy Trnavy Juraja Poora. Po získaní kontraktu sa dokonca obrátil na Poor’s so spoluprácou. V minulosti poskytoval právne služby firme Poórinho otca Vladimíra Poora ako právnik pracujúci v nadnárodnej advokátskej kancelárii.

Verejnosť pravdepodobne nikdy nebude vedieť, či došlo k „koordinácii“ v prípade rádu 100 000 ŽSR. ŽSR ani po nástupe do funkcie podpredsedu vlády SR nezverejnili analýzu za 300 000 eur. Tvrdili, že išlo o autorovo dielo a že ŽSR nesúhlasili so zverejnením.

Štátne dráhy tiež nevyhoveli žiadostiam podľa zákona o informáciách. Analýzu nedali k dispozícii ani potom čaro, v ktorej vydavatelia namietali, že dokument nespĺňal požiadavky autorského zákona.

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazuje skutočnú tvár Slovenska – bez toho, aby sa zaoberali faktami a sklopením
reality. Každý deň vám prinášame spoľahlivé a vyvážené informácie. tvoj
podpora zaistí, že náš obsah zostane otvorený pre tých, ktorí to nemôžu
Dovoliť.

Už máte účet? prihlásiť sa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close