Basilashvili Stsing Chitsibas dosahuje prvé semifinále Masters v Indian Wells

Indian Wells / Washington, 16. októbra 2021 (Michael Dickens)

Zamerali sme sa na remízu mužov, pretože začiatkom tohto týždňa bol odstránený špičkový tím Daniel Medvedev BNP Baribas Otvorené Konvertované na Stephanos Chitsibas A Alexander SverrevSemená č. 2 a č. 3. Posledná polovica remízy sa skončila vo štvrťfinále, pretože obaja boli aktívni v piatok v Indian Wells Tennis Garden.

Rovnako ako Medvedev však mali aj nepredvídané dôsledky, ktoré ešte viac zarmútili pád a priebeh tohtoročnej remízy v Indian Wells.

V prvom štvrťroku čelila grécka svetová trojka Tsitsipas č. 29 Mikuláš Basilashvili Gruzínsko, po ktorom nasleduje svetová jednotka č. 4 Sverrev z Nemecka proti 31. miestu Taylor Fritz, Je jediným Američanom v žrebovaní.

Všetci štyria sa predstavili vo svojom prvom štvrťfinále Indian Wells. A hádaj čo? Basilashvili si vzal druhé veľké rozrušenie týždňa tým, že porazil Sizyfa 6: 4, 2: 6, 6: 4 za dve hodiny a deväť minút. Potom na to nadviazal Fritz a porazil Sverreho 4: 6, 6: 3, 7: 6 (3), aby ušetril dva body. Semifinále bude zrazu súťažiť v 21. nasadenom, 23. nasadenom, 29. nasadenom a 31. nasadenom.

Kredit patrí Basilashvilimu, ktorý využil silný základný útok a vzdal 31 víťazstiev a vyhral 43 nevynútených chýb. Použitím 24 nevynútených chýb Chitsibasa to prispelo k prerušeniu gréckych služieb štyrikrát pri piatich príležitostiach.

Tsitsipas, ktorý na začiatku tejto sezóny získal titul Masters 1000 v Monte Carle, sa dostal do vedenia 2: 0 proti Basilashvilimu a v šiestich zo siedmich tohtoročných siedmich podujatí ATP Masters 1000 sa dostal do štvrťfinále. Chitsibas sa teda ocitol vo veľmi známom prostredí-nehovoriac o tom, že to bola jeho najlepšia 14. štvrtina sezóny na turnaji ATP Tour, keď už vyhral 54 najlepších zápasov na turné. Toto je Basilashviliho prvá štvrťfinále Masters 1000 v kariére a celkovo ôsma štvrtina v roku 2021 – teraz dosiahol prvé semifinále Masters 1000.

„Odohral som niektoré z najlepších zápasov na tomto turnaji.“ Svetová jednotka číslo 36 Basilashvili uviedol v pozápasovom televíznom rozhovore. V skutočnosti bol ticho zbitý Christopher Ubanks V priamych setoch, Alberto Ramos-Vinolas Po mobilizácii z mesta s rozchodmi semeno číslo 24 Karen Kachanov, V rovných setoch, teraz chitchaty.

READ  Euro 2020: Poľsko odchádza prelomiť kliatbu úvodného zápasu proti Slovensku

„Nie som taký spokojný s tým, ako som dnes hral, ​​ale som spokojný s tým, ako som zvládal stres.“ Dodal Basilashvili. „Prvýkrát vo štvrťfinále to bol skvelý kurt, Stefanos bol veľmi náročný hráč. Fyzickú a energetickú úroveň som si musel udržiavať v dobrej kondícii, pretože som vedel, že budem trochu utiahnutý a v psychickom strese.

Basilashvili získal tento rok tituly ATP 250 Tour-Level v Dauhe a Mníchove, kde si udržiava víziu o najvyšších úspechoch. Jeho posledných päť prvých víťazstiev bolo pred dvoma rokmi proti vtedajšej svetovej päťke Sverre.

„Strávil som veľa času tvrdou prácou,“ Povedal Basilashvili. „Hral som dobre. Som veľmi šťastný, že môžem prežiť stresové chvíle. Tiež som tu zistil, že podmienky na moju hru neplatia, pretože letí veľa loptičiek. Tento rok sa mi však hrá dobre.

Kalifornská plavba: Fritz získava ďalších 20 najlepších súperov

Sverev a Fritz sa medzitým stretli po štvrtýkrát a hľadali svoj tretí titul ATP Masters 1000 s predchádzajúcimi víťazstvami v Masone v Madride a Ohiu. Z posledných štyroch zápasov ATP Masters 1000 postúpil do štvrťfinále. Pokiaľ ide o Fritza, prišiel čistý bez straty setu, keď celkovo prehral sedem zápasov. Jeho posledné dve víťazstvá prišli proti talianskej svetovej sedmičke Matteo Beretini A č. 14 Janick Sinner Dosiahnutie prvého štvrťfinále ATP Masters 1000 a celkovo piateho štvrťroka v tejto sezóne.

Ako sa stalo, Fritz prehral prvý set so Svere 6: 4, čo takmer vyrovnalo počet hier, ktoré prehral v predchádzajúcich troch hrách. Potom, keď zvíťazil v druhom sete, využil obrovský pokles od Fritza Sverra, ktorý viedol 3: 2 so ziskom v treťom sete a s vedením v stave 5: 3 pri jeho podaní. Fritz ich oboch zachránil.

Keď došlo na tretí set-tie-break, Swerve mal na zisk mečbalu niečo viac ako 25 minút. V záverečnom sete urobil štyri dvojité chyby, pričom si odsedel na dva zápasy. Fritz v poslednom sete otočil manko na 2: 5 a stal sa najtvrdším, najistejším hráčom. Svereva porazil 4: 6, 6: 3, 7: 6 (3) za dve hodiny a 21 minút.

Fritz skončil s 10 esami a 36 víťazmi proti 35 nevynúteným chybám, zatiaľ čo Sverev mal deväť bránok a 24 víťazov s 26 nevynútených chýb. Fritz Sverev zvýraznil 100-92. Pred piatkom Sverev vyhral 20 z posledných 21 zápasov na tvrdom ihrisku.

„Bol som skutočne na dne a vonku, ale našiel som spôsob, ako sa do toho zapojiť.“ Fritz priznal počas svojho súdneho rozhovoru po svojom víťazstve. „Naozaj som chcel, aby ma kryl, a mohol som sa vrátiť k zápasu.“

„Normálne by ste boli v týchto situáciách a v treťom sete tajbrejku veľmi nervózni, ale po svojom zápase som sa cítil veľmi sebaisto. Je veľmi dobré hrať dobre s tlakom.“

Rancho Pallos Verdas, obyvateľ Kalifornie, sa po piate vystúpenie predstavil v Indian Wells Tennis Garden, ktorý mal veľkú podporu počas jeho štvrťfinálového zápasu na štadióne 1, čo neskôr priznal.

„Je to fantastické,“ povedal. Povedal Fritz. „Zvlášť spôsob, akým sa zápas skončil s toľkými emóciami v hľadisku. Dav bol úžasný, bol to splnený sen.“

Teraz 23-ročný Fritz dosiahol v tejto sezóne tri semifinále-Dauhá, ktorá pomstí semifinále prehry v Dauhe proti Cagliari a Los Cabos-Basilashvili. V tejto sezóne hral ešte raz, budúci týždeň v Dubaji a vyhral zápas v druhom kole.

Tešíme sa na semifinále

V sobotu sa v semifinále stretnú dvaja strieborní víťazi Basilashvili a Fritz, pričom druhý bude zodpovedať 21. pravidlu. Cameron Nori Proti zárodku Veľkej Británie č. 23 Grigor Dimitrov Bulharsko. Za pätnásť dní v palmovej púšti v južnej Kalifornii boli títo dvaja príjemne prekvapení a cestou zbúrali ďalších nasadených nepriateľov. Je to vôbec prvýkrát od roku 1999, kedy všetci štyria hráči absolvovali semifinále Masters 1000 v Indian Wells.

Karatchev a Rublev sa dostali do prvého finále štvorhry Masters 1000

Aslan Karatsev A Andrej RublevObaja ruskí singlisti sú známi svojou schopnosťou. Za štrnásť dní v Indian Wells však vytvorili veľmi silnú dvojicu dvojíc. V piatok večer vyhrali svoje prvé finále ATP Masters 1000 6-3, 4-6, 10-5. Tim Butts Z Nemecka a Michael Venuša Z Nového Zélandu.

Rusi zaostali 0: 3 v súťažnom tajbrejku, potom získali 10 z konečných 12 bodov a ukončili tak semifinálové víťazstvo na stanici 2.

READ  Ukážka eura do 21 rokov: Zapojení štyroch modrých | Novinky | Oficiálna stránka

Karatchev a Rublev, ktorí na začiatku tejto sezóny získali v Dauhe tituly vo štvorhre, budú čeliť 7. nasadenému John Pierce Austrália a Filip Polášek Slovensko porazilo osivo č Evan Dodik Chorvátsko a Marcelo Melo Brazília, 6-4, 7-6 (1) vo finále štvorhry v sobotu večer.

Výsledky BNP Baribas Open v piatok

BNP Baribas Otvorená objednávka hry na sobotu

Podľa čísel

„Citát …“

„Úprimne povedané, dnes nie je môj deň. Bol som blízko víťazstva, ale tenisová situácia pre mňa nebola správna. Fritz predviedol skvelú hru. Kvalifikoval sa do semifinále. Dnes to pre mňa psychicky nebolo jednoduché.“

„Hral som dobre. Ale bolí to, pretože po dnešnom vystúpení Stephanosa som chcel tento zápas vyhrať, ale môj tenis tam nebol.

Alexander Sverrev Nemecko, 4. svetová jednotka a tretia nasadená, v tlači po štvrťfinálovej prehre s Taylor Fritzovou.