Hlavné správy

Becirovic a Hloben zdôraznili potrebu zvýšiť obchod medzi Bosnou a Hercegovinou a Slovenskom

Denis Bećirović, člen Predsedníctva Bosny a Hercegoviny, prijal na inauguračnej návšteve novovymenovaného veľvyslanca SR v BaH Romana Hlobeňa.

Obaja predstavitelia diskutovali o podpore Slovenskej republiky európskej ceste Bosny a Hercegoviny a veľvyslanec Hloben zablahoželal našej krajine k získaniu štatútu kandidáta na členstvo v Európskej únii.

Becirovič poďakoval vláde SR za účasť na misii EUFOR-ALTEA, čo znamená vyslanie ďalších vojakov v rámci európskych vojenských síl.

Slovenská republika prostredníctvom Vyšehradskej skupiny na stretnutí hovorila aj o podpore poskytovanej Bosne a Hercegovine a krajinám západného Balkánu na ich ceste k členstvu v Európskej únii a NATO, upozornil Besirovič. V rámci práce na prioritách zahraničnej politiky sa zameriava aj na cestu Bosny a Hercegoviny k členstvu v NATO.

Účastníci rozhovorov zdôraznili potrebu zvýšiť obchod medzi oboma krajinami a pravidelne organizovať ekonomické fóra.

Diskutovali aj o prínose odborníkov zo Slovenskej republiky v procese zapájania sa Bosny a Hercegoviny do programu Erasmus Plus, v ktorom sa viaceré bosnianske univerzity stále zúčastňujú výmenných programov pedagogických zamestnancov a študentov, informovalo predsedníctvo Bosny a Hercegoviny.

READ  Zhromaždenie na podporu Ruska pred Veľvyslanectvom Ruskej federácie na Slovensku - Svet

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close