Ekonomika

Belgická spoločnosť Punch by mala v novom závode v Detve zamestnať 352 ľudí

Očakáva sa, že spoločnosť Punch Precision Detva, dcérska spoločnosť belgickej spoločnosti Punch Corporation NV, vytvorí v novom závode do roku 2023 352 pracovných miest.

Spoločnosť plánuje zahájiť výrobu hliníkových výkovkov pre podvozky automobilov v Detve, na čo získa od štátu investičný stimul vo výške 4,45 milióna eur. Vyplýva to z materiálu, ktorý v stredu schválila vláda.

Spoločnosť Punch chce do konca budúceho roka investovať viac ako 40 miliónov eur, na tento účel požiadala štát o investičnú pomoc vo výške 5,45 milióna eur. Ministerstvo hospodárstva (MH) SR navrhlo schváliť poskytnutie investičnej pomoci v maximálnej výške 4,45 milióna eur, z toho vo forme dotácií na dlhodobý hmotný majetok a nehmotný investičný majetok v maximálnej výške 1 eura miliónov a vo forme úľavy na dani z príjmu v maximálnej výške 3,45 milióna eur.

Podľa schváleného materiálu patrí okres Detva medzi znevýhodnené okresy. V Detve bola v auguste podľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny miera nezamestnanosti 7,57%. V novej prevádzke by sa mohli uplatniť aj pracovníci z okresov Lučenec, Poltár a Rimavská Sobota, ktoré patria z hľadiska nezamestnanosti k najhorším na Slovensku.

Punch Corporation NV je súčasťou skupiny Punch Group, ktorej tržby v roku 2019 dosiahli takmer 582 miliónov eur. Skupina je jedným zo svetových lídrov vo vývoji a výrobe automatických prevodoviek. Na konci roku 2019 mala skupina Punch 1 580 zamestnancov.

READ  Jazdy: Chýbajú najobľúbenejšie na trhu. Menej populárnych automobilov je dosť

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close