Technológie

Bentley Flying Spur je k dispozícii s motorom V8. Stačí mu to?

Doteraz bola najnovšia generácia modelu Flying Spur k dispozícii iba s masívnym dvanásťvalcom s označením W12, teraz prichádza menší člen ponuky. Nová V8 je vhodným doplnkom modelu W12 a je určená pre ľudí, ktorí chcú jazdiť, nielen jazdiť na zadnom sedadle, pričom vodič musí byť namiesto vodiča.

Aj slabšia verzia V8 má však dostatočný výkon. Osemvalec s dvoma turbínami produkuje výkon 404 kW (550 k) a 770 Nm. V skutočnosti je to stovka za 4,2 sekundy a bude bežať maximálne 320 kilometrov za hodinu. Tu sa nikto nehrá s obmedzovačom rýchlosti ako v Nemecku. Mohutný štvorvalec má možnosť vypínania valcov, čo znamená, že v určitom režime môže fungovať ako štvorvalec. To znamená, ak nie je potrebný plný výkon.

Zdroj: Bentley

Významným pozitívom tejto verzie je ľahkosť. V porovnaní s W12 sa stratilo až 100 kilogramov. Podľa automobilky je auto svižnejšie a dáva vodičovi lepší pocit. K manévrovateľnosti prispieva voliteľný otočný systém zadnej nápravy.

Základnou výbavou pre V8 budú dvadsaťpalcové disky kolies z ľahkej zliatiny. A v prípade, že sa niekto k chrómovým prvkom nezmestí, môže si zvoliť sadu Blackline, ktorá všetky chrómové časti nahradí čiernymi lakovanými prvkami. S nimi, najmä v kombinácii s červenou farbou, vyzerá skutočne dynamicky.

Bentley Flying Spur je k dispozícii s motorom V8.  Stačí mu to?Zdroj: Bentley

Vo vnútri je luxus Bentley. Základom je obloženie z orecha Crown Cut, ale je z čoho vyberať. Okrem siedmich rôznych drevených dlaždíc je na výber aj karbónová dlažba. K dispozícii je tiež voliteľný displej infotainmentu, ktorý má na druhej strane ďalšie ukazovatele. Zákazník si môže zvoliť, či chce lavicu pre troch vzadu alebo dve samostatné miesta s predĺženou stredovou konzolou.

Bentley Flying Spur je k dispozícii s motorom V8.  Stačí mu to?Zdroj: Bentley

Pre porovnanie, W12 má výkon 467 kW (635 k) a na stovku zrýchli za 3,8 s. Krútiaci moment vrcholí hodnotou 900 Nm. Maximálna rýchlosť dvanásťvalca je iba o 13 kilometrov za hodinu vyššia ako v prípade V8. Jeho hmotnosť je 2,4 tony, teda osemvalec má 2,3 tony. Takže áno, na auto stačí V8. Prvé kusy sa k zákazníkom dostanú koncom roka. O cene nemá zmysel hovoriť. Je to viac ako 200 000 eur.

READ  Taiwan hľadá čipovú spoluprácu s krajinami východnej Európy

Bentley Flying Spur je k dispozícii s motorom V8.  Stačí mu to?Zdroj: Bentley

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close