Bera Powers sa v hamburskom finále stretne s Kontawietovou po Janewskej

Hamburg, 22. júla 2022

Bernarda Pera Je neporazenou hráčkou na WTA Tour. Dvadsaťsedemročný Američan narodený v Chorvátsku predĺžil svoju víťaznú sériu na 11 zápasov po tom, čo vystúpil zo sedmičky. Marina Janewska Belgicko 6-2, 6-4 Hamburg European Open piatok poobede. Toto víťazstvo vynieslo Perovi miesto na jeho druhom šampionáte.

Pera, ktorej rozpálená forma vyhrala minulý týždeň v Budapešti svoju prvú korunu na okruhu WTA, ovládla semifinálové stretnutie s Janevskou tým, že udrela na svoj silný dvorec a odoberala loptičky čo najskôr. Svetová 81-ka prelomila súperke podanie štyrikrát a za hodinu a 20 minút získala 57 percent z celkového počtu odohraných bodov.

Je to úžasné. To je proste priveľa. Hral som dobrý tenis a som rád, že som za to odmenený. Povedal Pera, ktorý vo svojej pôsobivej jazde za posledné dva týždne neztratil ani set.

„Dlho som tvrdo pracoval a na tréningu som sa cítil dobre, ale v zápasoch som to nedokázal. Potom sa niečo zmenilo. Trochu som sa uvoľnil. Vyhrávať jeden zápas za druhým dodáva sebavedomie,“ povedal.

Keď sa ho opýtali, či by mohol stlačiť magické tlačidlo, aby vyhral grandslamový titul, čo by to bolo? „US Open“ odpovedala Pera so širokým úsmevom. „Domáca pôda. Predviedli dobrú šou. Je to veľmi nahlas, veľa ľudí. Vyhrávať je zábava. „

Pera povedal, že usporiadanie kombinovaného mužského a ženského podujatia v Hamburgu pomáha hráčom zažiť grandslamového ducha. „Je to naozaj dobré. Veľká konkurencia, publikum je úžasné,“ povedala. „Štadión je dobrý na hranie. S týmto turnajom odviedli dobrú prácu a spoločné podujatie im naozaj pomohlo.

Potom vrchné semeno Annette Condweed Dostala sa do svojho prvého finále na okruhu WTA Tour od februára. Svetová dvojka z Estónska bojovala o minulosť Anastasia Podabová 6-3, 7-5. Za hodinu a 43 minút premenil sedem z 10 šancí na prestávku na víťazstvo.

„Bol to dobrý zápas a bol som spokojný s tým, ako som tam vydržal a bojoval o každý bod.“ povedal Kontaveit, ktorý bude tento týždeň debutovať v tenisovom areáli Rothenbaum. „Na turnaji ma veľmi srdečne privítali. Potrebujem si ešte pozrieť mesto, ale som tu spokojný. Veľmi sa mi páči centrálny kurt a cítim sa naozaj dobre.

Kontaveitová, šesťnásobná šampiónka na WTA Tour, sa zajtra uchádza o svoj prvý titul na antuke. „Vždy, keď hrám zápas, chcem ho vyhrať. Som veľmi rád, že som sa dostal do finále bez akejkoľvek prípravy. Je to vzrušujúce, nové príležitosti. Naozaj sa na to teším,“ povedala.

Kontaveitová, ktorá o sebe hovorí ako o hráčke, ktorá sa veľmi rýchlo prispôsobuje rôznym situáciám, vyhrala tento rok predchádzajúce stretnutie medzi ňou a Perou v prvom kole Wimbledonu. „Zajtra sa jej určite pokúsim dať poriadne zabrať. povedal majiteľ Talinu. „Mala neskutočnú bilanciu, minulý týždeň vyhrala v Maďarsku. Som ohromený tým, ako hrá, ale som aj ťažký súper a dúfam, že to bude dobrý zápas. Kto bude najlepší, vyhrá titul.“

Pera sa pokúsi získať svoj druhý titul v kariére, keď bude čeliť Kontavetovej. „Tento rok som hrala Annette vo Wimbledone.“ povedala. „Prehral som, ale v prvom sete to bolo tesné. Skvelý hráč, veľmi agresívny. Uvidíme, ale cieľom je vyhrať titul. Zajtra to bude určite zábava.“

Algaras postúpil do semifinále

Štvrťfinále mužov, prvé miesto Carlos Algaraz Bol v tempomate, keď vyhral druhé kolo 6-0, 6-2 Karen Kachanov. 19-ročný Španiel, štvornásobný šampión ATP Tour v tejto sezóne, vystrelil 21 víťazných bodov so siedmimi chybami, aby sa dostal medzi posledné štyri za menej ako hodinu.

„Dnes som hral neuveriteľne, pravdepodobne jeden z mojich najlepších zápasov v tomto roku.“ Alcaraz povedal, že sa tento týždeň zlepšil každým zápasom. „Som veľmi spokojný so svojím výkonom na tomto turnaji. Včerajší deň bol tiež úžasný. Každý deň trénujem, aby som bol silný a agresívny zároveň. To je moja hra.“

Na otázku, či si v Hamburgu vytvoril každodennú rutinu, Alcarez vysvetlil: „Ak to na začiatku týždňa išlo dobre, snažím sa to zopakovať: sprchovať sa, cvičiť alebo jesť v rovnakom čase a robiť to isté počas rozcvičky.“

Ďalej bude hrať svetová šestka Alex Molgan Slovenska, zvýhodnených odchodom do dôchodku Borna Korik7-6(7) sa ujali vedenia 2:0. Dvadsaťpäťročný Chorvát bol nútený prestať hrať pre zranenie ľavej nohy.

READ  Babirin napreduje, keď Chitsibas odchádza do dôchodku; Algrass porazil Chinnara v ďalšom zenovom súboji

Predtým NextGenATP-Taliančina Lorenzo Musetti Porazený Alejandro Davidovič Fogina Španielsko 6-4, 6-3. 20-ročný rodák z Carrary bol pri svojom druhom podaní veľmi solídny a po hodine a 30 minútach dosiahol 77 percent bodov na víťazstvo. Musetti už prerušil šesťzápasovú sériu prehier na úrovni turné Dušan Lajovič a Emil Rusuuri dosiahli svoje prvé semifinále sezóny v prvých dvoch kolách.

„Som veľmi šťastný, hral som dobre“ svetová 62-ka povedala neskôr. „V prvom zápase som musel zachrániť dva mečbaly a teraz som v semifinále. Tento rok som zažil ťažké časy a riešil som zranenia. Počas sezóny sú vždy vzostupy a pády a toto bol vzostup. Dúfam, že to bude takto pokračovať,“ povedal.

Musetti bude proti vo forme Francisco Cerundolo z Argentíny. Na minulotýždňovom antukovom podujatí v Bastade bol korunovaný za šampióna Aslan Karatsev Preplnený kurt M1, 6-3, 4-6, 7-6(4) za dve hodiny a 25 minút.