Hlavné správy

Biden napadne Trumpa v prezidentských voľbách, je oficiálnym kandidátom Demokratov

19. 8. 2012 (Webnoviny.sk) – Výzvy Donalda Trumpa v novembrových prezidentských voľbách v USA Joe Biden,

Kongres strany sa konal online

Demokratická strana v utorok oficiálne vymenovala 77-ročného rodáka z Pensylvánie. Namiesto kongresovej sály v Milwaukee, ako sa pôvodne plánovalo, sa delegáti zišli vo virtuálnom prostredí a konferencia strán sa konala online.

Počas stretnutia vystúpili aj bývalí americkí prezidenti z radov demokratov, ktorí už majú 95 rokov Jimmy Carter Bill Clintonalebo bývalý štátny tajomník USA John Kerry, „Donald Trump zdedil Spojené štáty s rastúcou ekonomikou a pokojnejším svetom. Tento odkaz však prehliadol.“ povedal Kerry.

Harris kandiduje na viceprezidenta

Za týmito slovami okamžite nasledoval Clinton, ktorý nazval Trumpovu oválnu kanceláriu miestom chaosu a nie veliteľským centrom. „Ak si predstavujete, že prezident trávi hodiny sledovaním televízie a sociálnych médií, potom je to váš muž.“ odkázal priaznivcov súčasného prezidenta.

Počas kongresu tiež menovali kalifornského senátora Kamala Harrisa za kandidáta na post viceprezidenta USA. 55-ročný politik, ktorý má jamajské a indické korene, je teda prvým čiernym kandidátom na túto pozíciu. Spojené štáty ešte nemali viceprezidenta alebo prezidenta.

Iba demokrat Geraldine Ferrara v roku 1984 a republikánsky kandidát kandidovali na viceprezidenta veľkých strán Sarah Palin v roku 2008. Podľa Biden je Harris „nebojácnym bojovníkom“ pre bežných ľudí a jedným z najlepších štátnych zamestnancov v Spojených štátoch.

Zdroj: Webnoviny.sk – Biden napadne Trumpa v prezidentských voľbách, je oficiálnym kandidátom Demokratov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk, Všetky práva vyhradené.

READ  Súčasťou cesty Jill Biden do Rumunska a Slovenska je aj strávenie Dňa matiek s ukrajinskými utečencami

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close