Hlavné správy

Biden nominuje za veľvyslanca na Slovensku Indoameričana Gautama Ranu

Americký prezident Joe Biden nominoval indicko-amerického veľvyslanca na Srí Lanke Gautama Rana za nového veľvyslanca USA na Slovensku.

Biely dom v stredajšom vyhlásení oznámil, že zámerom prezidenta je poslať Ranovu kandidatúru na ďalšie schválenie.Rana, vedúci predstaviteľ zahraničnej služby, americký konzultant, je v súčasnosti zástupcom veľvyslanca na veľvyslanectve USA v Alžírsku a dočasným prezidentom od augusta 2020 do februára 2022.

Predtým Rana pôsobila ako viceprezidentka Dočasného veľvyslanectva a SAARC D’Affaires na veľvyslanectve USA v Ľubľane v Slovinsku.

V iných funkciách pôsobil Rana ako personálny riaditeľ Národnej bezpečnostnej rady pre Afganistan a Pakistan a ako poradca námestníka ministra pre politické záležitosti na veľvyslanectve USA v Naí Dillí.

Biely dom uviedol, že Rana slúžila ako špeciálna asistentka námestníka ministra zahraničných vecí a špeciálna asistentka ministra zahraničných vecí pre európske a euroázijské záležitosti a pôsobila v Iraku, Pakistane, Afganistane a Spojených arabských emirátoch.

Rana má bakalársky a bakalársky titul na Pensylvánskej univerzite, jedi na Právnickej fakulte Vanderbiltovej univerzity a magisterský titul na Univerzite národnej obrany.

Okrem angličtiny hovorí hindsky, španielsky a gudžarátsky.

(Zamestnanci Business Standard mohli prepracovať iba názov a obrázok tejto správy; zostávajúci obsah sa automaticky vygeneruje z informačného kanála Syndicate.)

vážený čitateľ,

Business Standard sa vždy snaží poskytnúť vám aktuálne informácie a komentáre, ktoré vás zaujímajú a majú široké politické a ekonomické dôsledky pre krajinu a svet. Vaše povzbudenie a dôsledná spätná väzba o tom, ako vylepšiť našu ponuku, posilnili náš záväzok a záväzok voči týmto cieľom. Tešíme sa, že vás budeme aj v týchto ťažkých časoch vyplývajúcich z vlády 19 naďalej informovať a aktualizovať o dôveryhodné správy, autoritatívne názory a jasné komentáre k relevantným témam.
Máme však prosbu.

Potrebujeme vašu väčšiu podporu, keďže bojujeme s ekonomickými dopadmi epidémie, aby sme vám mohli naďalej poskytovať vysokokvalitný obsah. Naša vzorka odberu dostala povzbudivú odpoveď od mnohých z vás, ktorí sa prihlásili na odber nášho online obsahu. Dodatočné predplatné nášho online obsahu nám len pomôže dosiahnuť ciele doručovania najlepšieho a najrelevantnejšieho obsahu. Veríme v nezávislú, spravodlivú a dôveryhodnú tlač. Vaša podpora prostredníctvom vysokých odberov nám pomôže implementovať časopis, ku ktorému sme sa zaviazali.

READ  Izby hotela Johnson sú krásne prenesené do horskej miestnosti

Podporte kvalitný časopis a Prihláste sa na odber Business Quality.

Digitálny editor

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close