Svet

Biden prechádza na americké zdravotníctvo napriek znepokojujúcim vládnym plánom – naživo | Americká správa

V celej krajine sa objavuje prístup k spravodlivosti a napätiu, pretože ďalším krokom je testovanie úlohy rasy pri určovaní toho, kto je preferovaný pre vakcínu Govt-19 v Oregone, Informuje Gillian Flaxus pre Associated Press.

Poradný panel, ktorý dáva odporúčania guvernérovi Oregonu a predstaviteľom verejného zdravotníctva, bude dnes hlasovať o tom, či uprednostniť farebných ľudí, zamerať sa na ľudí s chronickým ochorením alebo sa zamerať na určité skupiny s vysokým rizikom korónového vírusu. Berú sa do úvahy aj nevyhnutní pracovníci, ako sú utečenci, väzni a osoby mladšie ako 65 rokov, ktoré žijú v skupinových organizáciách.

Dvadsaťsedemčlenná skupina so sídlom v štáte Oregon pod vedením demokratov bola vytvorená s cieľom udržať spravodlivosť v jadre jej vakcíny. Jeho členovia boli vybraní tak, aby zahŕňali etnické menšiny a etnické skupiny, od somálskych utečencov cez tichomorských ostrovanov po pôvodné obyvateľstvo. Odporúčania výboru nie sú záväzné, ale vláda poskytuje dôležité podklady pre Kate Brown a vedie zdravotníckych pracovníkov.

„Toto je prejav skrytého štrukturálneho rasizmu. Ovplyvňuje nerovnováhu, ktorú sme zažili pred epidémiou, a prehlbuje nerovnováhu, ktorú sme zažili počas epidémií,“ uviedla Kelly Gonzalez, členka národa Cherokee v Oklahome a odborníčka na nerovnováhu v zdraví tímu. .

Vírus výrazne zasiahol bezfarebných ľudí. Minulý týždeň Bidenova správa Znovu zdôraznil význam zahrnutia „sociálnej zraniteľnosti“ do štátnych vakcinačných programov pozdĺž rasy, etnického pôvodu a rozdielov medzi vidiekom a mestami a vyzval štáty, aby identifikovali „farmaceutické púšte“, kde je ťažké strieľať zo zbraní.

Celkovo sa 18 štátov zaoberalo spôsobmi merania zásob v pôvodných programoch distribúcie vakcín na jeseň minulého roku a od začiatku záznamu mohli urobiť viac, uviedol Harold Schmidt, lekársky recenzent z Pensylvánskej univerzity, ktorý študoval spravodlivosť vakcín v r. detail.

READ  Portugalsko. Vláda ruší certifikáty Govt-19. Nemusíte ich ukazovať

Niektorí, napríklad Tennessee, ponúkli pridelenie 5% svojho pridelenia „vysoko rizikovým oblastiam“, zatiaľ čo štáty ako Ohio plánujú podľa neho použiť faktory sociálneho rizika na určenie toho, kam by sa vakcína mala distribuovať.

Pokusy o riešenie nerovností v prístupe k vakcínam už v niektorých oblastiach vyvolali neúspechy. Predstavitelia Dallasu nedávno zvrátili svoje rozhodnutie uprednostniť farebné komunity pred najzraniteľnejšími poštovými smerovacími číslami, a to po hrozbe zníženia ponuky vakcín v Texase. Tento druh potlačenia je ešte zreteľnejší, keď sa štáty dostanú hlbšie do role a budú zápasiť s náročnými otázkami o dopyte a krátkej ponuke.

Aby sa zabránilo právnym výzvam, takmer všetky štáty sa vo svojich očkovacích programoch zameriavajú na rasu a etnickú príslušnosť a prechádzajú na nástroj nazývaný „zákon o sociálnom dopade“ alebo „zákon o malignite“. Takýto index obsahuje viac ako tucet údajov, ktoré sa pohybujú od príjmu cez úroveň vzdelania až po výsledky v oblasti zdravia a ktoré konkrétne poukazujú na rasu alebo etnickú príslušnosť a sú zamerané na zaostalých ľudí až po vlastníctvo automobilu.

„Chceme zabezpečiť, aby Obamova rodina dostala vakcínu skôr ako Clintonovci.“ Je nám to jedno. Môžu obaja bezpečne čakať, “uviedol. „Dbáme na to, aby to človek pracujúci v závode na balenie mäsa v preplnenej životnej situácii získal ako prvý. Nejde o rasu, ale o rasu a zlo.“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close