najnovšie správy

Biden v pohrebnom videu Georga Floyda: Teraz je čas na rasovú spravodlivosť

Bývalý viceprezident USA Joe Biden v utorok povedal, že čas na ukončenie rasovej nespravodlivosti v Amerike je „teraz“.

Uviedol to vo videu v smútiacej reči na pohrebe Georga Floyda, ktorého smrť počas zatknutia vyvolala protesty proti rasizmu v Spojených štátoch a na celom svete. Tlačová agentúra AFP to oznámila.

“Nastal čas na rasovú spravodlivosť,” uviedol demokrat Biden, ktorý bude v novembrových prezidentských voľbách súťažiť s prezidentom republiky republikánom Donaldom Trumpom. Biden dodal, že „milióny“ demonštrantov sa dostali v posledných týždňoch do ulíc s podobným odkazom.

„Nesmieme sa od toho odvrátiť,“ povedal Biden. „Nemôžeme dovoliť, aby prešiel tento okamih a myslieť si, že sa môžeme znova odvrátiť od rasizmu, ktorý nás horí v srdci našej duše.“

Slávnostný obrad pre Afroameričana Floyda, ktorého smrť počas zatknutia v Minneapolise v USA vyvolala protesty proti policajnej brutalite a rasizmu vo svete, sa začalo v utorok v Houstone o Texas. Bude tam tiež pochovaný vedľa svojej matky.

Príbuzní Floydovej a stovky smútiacich, vrátane zákonodarcov, športovcov a hercov, sa zišli v Houstonskej Praise Fountain. Ceremónia sa začala truchlením blížiacim sa k otvorenej rakve a posledným rozlúčením sa s mužom, ktorý sa stal symbolom rasovej nespravodlivosti v Spojených štátoch.

“Môžeme plakať, môžeme plakať – budeme potešení a nájdeme nádej,” uviedla spoluautorka cirkvi Mia Wright.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close