Svet

Biden vedel, že Rusko opäť udrie

Texty o postoji prezidenta Joe Bidena a politike USA voči Rusku pod jeho vládou boli zverejnené počas sobotného rozhovoru štátneho tajomníka poľského rozhlasu 24 pre vzdelávanie a vedu Tadeusza Bonaského s Tomášom Rimkovským.

Prezident Joe Biden začal svoje funkčné obdobie v stredu Prvý zámorský výlet Od svojho nástupu do funkcie opätovne potvrdila záväzok USA voči NATO a varovala Rusko, že bude čeliť „silným a významným“ dôsledkom, ak sa zapojí do škodlivých činov. Biden sa v stredu stretne s Vladimírom Putinom v Ženeve. Biden sa začiatkom dňa stretol s vodcami NATO a EÚ v pondelok a utorok.

Rimovský: Fidenova politika je krátkozraká

Podľa Tomáša Rimkovského USA vedú voči Rusku iracionálnu politiku. – Pokúšať sa o to, aby boli Rusi spojencami v konflikte s Čínou, je jednoducho naivné. Joe Biden sa z čias, keď bol viceprezidentom počas vlády Baracka Obamu, nič nepoučil. Pokusy o jeho obnovenie, prehriatie vzťahu, sa skončia až vtedy, keď podivný medveď vženie slzy do očí svojmu susedovi – povedal.

– Joe Biden by mal vedieť, že skôr či neskôr Rusko opäť zaútočí na jedného zo svojich susedov, uskutoční regionálny rozpad alebo anexiu – uviedol politik. – To, čo teraz robí americký prezident, je krátkozrakosť, naivná. Toto je nedostatok akejkoľvek múdrosti v politickom živote. Je to dvojnásobne smutné, pretože to nebol len človek, ktorý bol viceprezidentom, ale aj skutočne skúsený politik – uviedol Rimkovský.

Prečítajte si tiež:
Lisicki: Vnímam Pitu ako základňu novej marxistickej revolúcie
Prečítajte si tiež:
Bifel: Čína je veľká výzva

READ  Nemecko posiela na Ukrajinu protitankové zbrane a rakety v rámci zmeny politiky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close