Hlavné správy

Biden zvíťazil tesne v Arizone a upevnil tak celkové víťazstvo – Svet – Správy
13.11.2020 07:35, aktualizované: 08:36

Joe Biden

Autor: ,

Joe Biden tiež zvíťazil v štáte Arizona, čím ďalej upevňoval svoje už aj tak jasné víťazstvo v prezidentských voľbách, informovali dnes americké médiá CNN a ďalšie významné americké médiá. Tým, že Biden získal 11 voličov za Arizonu, má už 290 voličov a na prezidentský úrad potrebuje 270.

Biden zvíťazil v Arizone tesne, približne 0,3 percenta hlasov. Vyhral však tradičnú baštu republikánov, čo sa podľa CNN podarilo demokratickému prezidentskému kandidátovi uspieť iba druhýkrát za sedem desaťročí. Bill Clinton tam naposledy vyhral demokratov v roku 1996.

Napriek jasnému víťazstvu amerických médií pre Bidena prezident Donald Trump odmieta uznať výsledky prezidentských volieb a opakovane spochybňuje dôveryhodnosť hlasovania. Jeho tím podal niekoľko žalôb, z ktorých niektoré zamietli súdy a ďalšie čakajú na súdny proces. Trumpova kampaň podala žalobu aj v Arizone. Právni experti však tvrdia, že Trumpove sťažnosti nemajú v podstate žiadnu šancu na zmenu volebného výsledku.

Najbezpečnejšie v amerických dejinách

Niekoľko členov amerických volebných dozorných orgánov vrátane odborníkov na počítačovú oblasť v spoločnom vyhlásení uviedlo, že nemajú dôkazy o zničených alebo stratených volebných lístkoch prezidenta USA.

Informovala o tom dnes agentúra Reuters

s odkazom na údaje zverejnené americkou vládou Cybersecurity and Infrastructure Security Agency (CISA). „Nemáme dôkazy o tom, že volebný systém zničí alebo stratí volebné hlasy alebo ich akýmkoľvek spôsobom zmení,“ uviedli GCC a SCC vo vyhlásení GCC a SCC.

“Voľby 3. novembra boli najbezpečnejšie v amerických dejinách. Momentálne volebné úradníci v celej krajine opätovne skúmajú celý volebný proces skôr, ako je dokončený ich výsledok,” dodali odborníci na kybernetickú bezpečnosť.

„Vieme, že existuje veľa nepodložených sťažností a príležitostí na dezinformácie o našom volebnom procese, ale môžeme vás ubezpečiť, že máme maximálnu dôveru v bezpečnosť a integritu našich volieb, a mali by ste ich mať aj vy,“ uvádza sa vo vyhlásení. vyhlásenie zverejnené dňa strán CISA.

READ  Šéf litovskej diplomacie sa netají svojimi obavami: Bojí sa, že Rusko bude prostredníctvom Interpolu držať Cichanovskú.

Reuters pripomína, že agentúra CISA si vo voľbách za začatie konania vyslúžila kritiku Bieleho domu web „skontrolovať zvesti“. Podľa médií spomenula aj dezinformácie, ktoré na nich šírili spolupracovníci prezidenta Donalda Trumpa.

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close